Apartament in casa de elita

Melania

Moderatoare sexoasa
vreau sami vand apartamentul meu si sami iau altu intro casa din astia noi de elita.....si anume in acelea care se conctruesc la lacul Comsomolist.....

ma poate cineva ajuta.....sau cel putin sa ma sfatuti cineva unde pot afla preturile la acelea apartamente si cui sa ma adrersez si mai ales daca mai sunt apartamente libere ! Merci
 
Melania said:
ma poate cineva ajuta.....sau cel putin sa ma sfatuti cineva unde pot afla preturile la acelea apartamente si cui sa ma adrersez si mai ales daca mai sunt apartamente libere ! Merci

http://www.lara.md/
http://www.mdomus.md

Priveşte şi în Makler, de obicei acele firme fac reclamă pe 1/4 pagină sau pe loc, chiar pe case scrie care-i firma ce vinde
 
lia.....e foarte bun loku acolo....e mai ferit de strada... si nici de apa nu e aproape.....e perfect

-Vasile...merci
 
tsssss...ce fel de vorbe is astia ?

numi bat joc de nimeni... am incercat sa gasesc informatia care ma intereseaza pe site-urile ce mi lea dat Vasile.....si nu am gasit nimk acolo........poate nu am cautat cum trebuie....de asta am scris!
 
Melania said:
si nu am gasit nimk acolo........poate nu am cautat cum trebuie

acolo sînt mai multe oferte (la lara căutare în limba română nu merge). Dacă nu găseşti nimic în casa ce te interesează, caută, după cum ziceam, pe loc...
 
Melania said:
tsssss...ce fel de vorbe is astia ?

numi bat joc de nimeni... am incercat sa gasesc informatia care ma intereseaza pe site-urile ce mi lea dat Vasile.....si nu am gasit nimk acolo........poate nu am cautat cum trebuie....de asta am scris!

Nu, Vasile isi bate joc de tine.
 
Melania said:
vreau sami vand apartamentul meu si sami iau altu intro casa din astia noi de elita.....si anume in acelea care se conctruesc la lacul Comsomolist.....

ma poate cineva ajuta.....sau cel putin sa ma sfatuti cineva unde pot afla preturile la acelea apartamente si cui sa ma adrersez si mai ales daca mai sunt apartamente libere ! Merci

melaniushtele-mushtele vor sa se marite ? :D
 
Melania said:
lia.....e foarte bun loku acolo....e mai ferit de strada... si nici de apa nu e aproape.....e perfect

-Vasile...merci

Da, şi e totuşi aproape de centrul oraşului.... un alt atu...

Dar mai depinde în ce zonă e casa. Dacă e dincolo de lac, nu ştiu ce să zic, nu am fost pe acolo. Dacă e vorba de zona din imediata apropiere a lacului... :roll: Sunt porţiuni de pământ, unde s-au tăiat mulţi copaci, existând pericolul eroziunilor de teren (cel puţin aşa am auzit eu, verifică). În plus, am umbat destul de mult pe acolo: după ce s-au construit vilele alea de lux, nu mai e loc pentru pietoni. Ai impresia că acolo locuiesc maşini, nu şi finţe umane. Sigur că se presupune că oricine are o astel de casă are şi maşină, dar e vorba şi de aspectul locului... Or, lăcomia proprietarilor face ca zona să fie absolut inestetică (cu toate că unele vile sunt superbe (altele sunt de post gust, împodobite cu elemente decorative ca nişte pomi de Crăciun))... Blocurile... Nu ştiu care e calitatea lor, dar arată jalnic printre vile. Pe mine mă deranjează însă anume faptul că cei care au construit acolo nu s-au gândit şi la pieton...

În rest, dincolo de astea, da, zona e frumoasă, apropierea lacului, aerul curat, verdeaţa sunt şi ele nişte atu-uri... Important e să ceri şi sfatul unui arhitect, înainte de a cumpăra apartament sau loc de casă acolo. Să nu ai suprize. :)
 
Back
Top