Apel catre cei care vor sa ajute un copil!

linar

ciocoholika
Am stat un pic la dubii.. daca sa plasez aici informatia asta sau nu...

fac un apel catre toti cei care vor sa ajute un copil bolnav, care are sansa de a se vindeca... si noi, cei care suntem sanatosi putem sa o facem fie si cu 10 lei.

povestea este mai jos:

In lupta cu soarta

25 de mii de dolari i-ar reda dreptul la viata. L-ar putea face sa zambeasca si sa se bucure de copilarie. Este vorba de Andrei Popusoi in varsta de numai 5 ani care sufera de o boala extrem de grava – paralizie cerebrala. Mucutul nu poate merge, iar singurul cuvant pe care l-a invatat este mama. Desi medicii din Moldova au spus ca boala nu poate fi tratata, doctorii chinezi au promis ca pot face ca starea micutului sa se imbunatateasca considerabil. Operatia costa insa 25 de mii de dolari, bani pe care mama acestuia nu-i are.

www.protv.md

ps. operatia se preconizeaza sa fie in luna iulie 2007 in China. Familia baietelului are deja 10 mii USD, si mai au nevoie respectiv de 15 mii USD.
datele cu privire la transferurile bancare (num contului, telefon, alte contacte) le voi plasa maine.

Haideti sa-l ajutam!
 
Linar, doar cu tema data mult n-ai sa faci.
Recent a fost un caz cu un baietel p-tru care tot s-a facut multa publicitate pe forum, pe forumul forum.md. Pai acolo nu s-au sfiit adminii si au aninat un baner mare pe prima pagina apasind pe care te ducea la tema respectiva. Ca efect s-au mobilizat mai multi oameni, si torentsmd tot s-a implicat (http://forum.md/Discuss.aspx?id=901901). Compania noastra in cazul ala a strins 800 de lei.. Asa ca daca vreai efect sa fie bate in toate clopotele!
 
black, ...de aia si am zis ca am stat la dubii daca sa deschid tema asta sau nu..dar am zis...sa incerc..pentru ca mi-au trecut fiori de nedescris cand am aflat de cazul asta si am vazut baietelul (fie si la televizor); sunt o fire foarte sensibila (bat-o vina) si nu pot sa trec cu vederea asemenea cazuri si nici nu pot sa vad un copil care sufera.

Am zis sa diseminez aceasta informatie pe toate caile posibile (yahoo grupuri, mailuri etc) si asta ar putea face fiecare din noi, daca isi doreste sa ajute un suflet care are nevoie de noi!

Datele bancare sunt:

Victoria Bank (lei MD)

Cont - 225100000102204

Cod Bancar - VICBMD2X416

Cod fiscal - 237095

telefonul familiei Popusoi - 53 32 79
 
Multzam..am facut aceeasi greseala si in alte mesaje:D...asa mi s-a dictat asa am si scris...

merci inca o data:)
 
sa fii un reper point p-tru cei ce vreau sa ajute, un intermediar intre forumisti si parinti in caz ca cuiva e mai simplu sa te contacteze pe tine si nu pe parinti.
 
nu mi-am propus sa fiu un intermediar intre forumisti si parinti..am zis doar sa diseminez informatia ca sa afle mai multa lume de cazul asta si sa il ajute pe baiat cu ce pot ei...
..nu vad de ce ar trebui sa fiu eu contactata si nu parintii (sau mai exact mama..ca doar ea mai este in viata)..toate datele bancare si contactele familiei le-am afisat aici...mai departe cei care vor sa faca ceva..au unda verde..

ps. insa in caz ca cineva considera ca le e mai usor/comod sa ma contacteze pe mine...sunt dispusa sa fiu si in calitate de intermediar...nu e nici o problema ...
 
O VIATA NOUA

Baietelul de 5 anisori cu paralizie cerebrala, despre care PRO TV Chisinau a relatat anterior, s-a intors cu bine din China, unde a fost supus unor operatii complicate. Cele 3 interventii la cap si coloana au fost reusite. Operatiile au costat 25 de mii de dolari, banii fiind adunati din donatii. Medicii spun ca dupa o perioada de recuperare, masaje si exercitii fizice, baietelul va putea merge si vorbi. Andries a stat tintuit la pat chiar de la nastere, si nu s-a miscat niciodata.

sursa: www.protv.md
 
Back
Top