Bani pe internet

Se pot face bani pe internet?

  • Da

    Votes: 29 69.0%
  • Nu

    Votes: 8 19.0%
  • Nu stiu

    Votes: 5 11.9%

  • Total voters
    42
As raspunde 'da', dar ma tem sa fiu inteles gresit. Poti face bani daca ai un web-site care furnizeaza servicii, sau vinde produse adevarate, ex: software. Exista companii precum element5, regnow, 2checkout, cleverbridge, care proceseaza vinzarile. E-commerce, cu alte cuvinte. Bani poti face si din reclama (google adwords)

Daca te referi la piramide, referals, sau 'bani for free' - raspunsul e 'nu'. Si sa nu pui linkuri catre astfel de site'uri, ca aceste mesaje nu se sincronizeaza bine cu regulamentul.
 
Poate o alta modalitate e a folosi internetul ca o piata mai mare. Sunt sigur ca in toata lumea in fiecare zi se gasesc oameni care au nevoie de ceva lucruri pur moldovenesti.
Spre exemplu:
Vinuri
Suvenire
Drapelul (pe Amazon este cel putin o companie moldoveneasca care le vinde, dar au preturi cam mari, pentru ca le fac din nylon)
...

Cum se spune, imagination is the last boundary.
 
Nu e vorba de liga. Sint site-uri speciale unde poti paria pe meciuri cam din toata lumea mai mult sau mai putin importante. Am pariat pina la un moment, pina cind kishtigam mai mult decit pariam shi cind am inceput a pierde am spus stop. Dar in general mi-o ramas cam vreo 300 de euro de la cishtiguri.
 
veaceslavv;194038 said:
Discutam despre bani si despre faptul cum sa-i scoatem din internet si cine nii da.

Daca vrei sa faci bani pe net intra pe link-ul: http:cyrus1meister.tripod.com
Intra si te inscrie la site-urile prezentate acolo.Pt. inscriere da click pe bannere sau link-uri. dan.625764@gmail.com Daca vrei sa aflii mai multe informatii contacteaza-ma!!!
 
Se poate de facut bani, dar trebuie efort si muuult entusiasm, in special la inceput. Am gasit un site care ofera o analiza destul de minutioasa a tuturor asa numitor posibilitati de a face bani in internet, incepand cu clickurile, e-mailurile, sondajele, autoserfingurile terminand cu piramidele finaciare.
Analiza si alta info utila la subiect gasiti aici.
 
Eu va propun o metoda de a face bani pe net.
Ideea este simpla, ma ajutati sa promovez niste siteuri.
Pentru fiecare inlink(adica pentru fiecare link postat de voi undeva pe internet la siteul meu) va dau o suma de bani.

Daca sunteti interesati cautati-ma pe google: victorantos
 
Buna ziua tuturor,
Pentru a face bani online, oamenii incearca diverse programe înainte de a fi pregatiti în mod corespunzator. Pentru a deveni cercetator, profesor, constructor exista lucruri pe care trebuie sa le inveti inainte de a avea succes.
Acelasi lucru se aplica si în industria de marketing pe Internet, chiar daca acolo sunt oameni care incearca sa te convinga ca este la fel de usor ca o "plimbare prin parc".

Este posibil sa faci bani pe internet din confortul casei tale, daca ai informatiile corecte!
În interiorul programului pe care ti-l propun ai acces la o imensa biblioteca compusa din înregistrari video si audio, unde poti invata tot ceea ce trebuie sa stii pentru a reusi in afacerile online.

Exista multe moduri prin care poti câstiga bani pe internet, dar cea mai directa si mai simpla modalitate este aceasta.

* Te inscrii platind 25 dolari persoanei care te-a recomandat.
* Ai acces la informatiile si instrumentele necesare pentru a reusi.
* Iti recuperezi cei 25 dolari de la primul inscris.
* Platile se fac direct intre membri! Nu se fac plati prin intermediul companiei.
* Obtii un venit rezidual fiind platit cu cei 25 dolari la fiecare 30 de zile de catre toti membrii inscrisi de tine.
* 100% profit.
* Venitul tau se va multiplica. Cum? Fiecare a 2-a si a 4-a dintre persoanele inscrise de membrii tai directi vor fi trecute in linia ta de plata ca un bonus de instruire, astfel, practic fiecare membru pe care il inscrii valoreaza 75 dolari in fiecare luna.

Recomand acest sistem pentru oricine vrea sa faca bani pe internet. Merita sa vedeti despre ce este vorba BANI PE INTERNET, BANI ONLINE CU INFINITY DOWNLINE - Home
 
iunny, sunt de acord cu tine in ceea ce priveste afacerea GDI, am promovat-o si eu o perioada, mai sunt membru inca, dar are un inconvenient...banii vin prea greu. Cu acelasi timp petrecut in fata calculatorului si aceleasi metode de promovare am castigat in prima luna cu Infinity Downline cat n-am castigat intr-un an cu GDI. Convinge-te aici:
Proof - INFINITY� DOWNLINE
 
Ce este Infinity Downline ?

Infinity Downline este:
-un centru de educatie in marketing pe internet
-un program ce prezinta instrumentele de care ai nevoie pentru a reusi in marketing
-un sistem unic de recompensare a membrilor sai pentru promovare

Ce inveti cu Infinity Downline ?

Ce poate Infinity Downline sa te invete despre marketing pe internet?
Raspuns scurt: ORICE
Gandeste-te la o informatie pe care vrei sa o afli in legatura cu industria marketing-ului
pe internet si vei putea invata despre ea in interiorul Infinity Downline. De la "free
marketing" pana la PPC, construirea listelor de membri, cercetarea niselor, cercetarea
cuvintelor cheie, selectia pietei si multe, multe altele. Programul prezinta sute de ore
de educatie video si audio, actualizate in permanenta.
Tot ce trebuie sa stii in legatura cu marketing-ul pe internet vei gasi in interiorul
Infinity Downline.Pe de alta parte, exista atat de multa informatie incat multi incepatori
pot fi coplesiti de volumul mare pe care il au de asimilat. Programul nu este conceput
pentru a-l digera dintr-o singura privire. Parcurgeti etapele pe rand, invatati tehnicile
de care aveti nevoie, implementati-le si apoi mergeti mai departe!

Care sunt taxele lunare catre Infinity Downline ?

NU EXISTA TAXE LUNARE CATRE INFINITY DOWNLINE. Va intrebati atunci, cum castiga compania?
Trebuie sa fie ceva necurat la mijloc. Fals! Sistemul este perfect legal, compania castiga
din publicitatea pe care o face altor programe, proprii sau nu,in paginile site-ului sau.
Nu obliga pe nimeni sa cumpere. Eu personal nu am cumparat nimic de la ei.

Atunci cui si cat platesti pentru a deveni membru Infinity Downline?

Platile se fac direct intre membri. Fiecare membru plateste 25$ o data la 30 zile,
persoanei care l-a inscris in sistem. Platile se fac prin PayPal. Daca nu aveti deja un
cont PayPal,dureaza numai 5 minute pentru a-l seta. Inainte de asta,trebuie sa fiti
posesorul unui card de credit sau de debit valabil pentru plati on-line (de tip Visa
electron sau Mastercard).

Cum castigi cu Infinity Downline ?

Aceasta este partea cea mai interesanta si mai motivanta care m-a convins sa devin membra a Infinity Downline - sistemul unic de recompensare, pe care nu l-am mai gasit nicaieri altundeva in cercetarile mele pe internet:
-primesti 25$ o data la 30 zile de la fiecare membru pe care il inscrii in Infinity Downline;
-primesti cate 25$ de la fiecare a 2-a si a 4-a dintre persoanele inscrise de catre membrii
tai directi.
Practic iti recuperezi cei 25$ investiti chiar de la primul membru pe care-l inscrii.
Doi dintre membrii care se inscriu in sistem prin tine vor fi cedati persoanei care te-a
recomandat,respectiv al 2-lea si al 4-lea.
Membrii nr. 1 si nr. 3 si incepand cu al 5-lea pana la infinit iti vor plati tie cei 25$ si
iti vor ceda la randul lor doua dintre persoanele inscrise de ei.
Pentru a simplifica, de la fiecare membru inscris primiti 75$ ( 25$ direct de la el + 50$ de
la a 2-a si a 4-a dintre persoanale inscrise de el) o data la 30 zile.
Aici puteti urmari o prezentare in limba engleza a sistemului de recompensare:
Infinity Downline
 
Nu este deloc o piramida, nu se incadreaza in categoria MLM, este un sistem de recompensare a celor care fac publicitate site-ului. Nu muta banii de la noii membri spre partea superioara cum fac MLM-urile pe nu stiu cate nivele. Toti membrii au sanse egale. E adevarat ca fiecare membru trebuie sa cedeze sponsorului sau doua dintre persoanele inscrise de el dar tocmai acest lucru face ca sistemul sa fie atractiv si profitabil. Nu este o schema de imbogatire rapida si nici nu functioneaza numai daca te inscrii. Necesita ceva munca dar crede-ma ca merita. Fa cercetari pe internet legat de Infinity Downline si ai sa vezi ca nu este nici un articol negativ, dimpotriva. Programul a fost lansat la mijlocul lui februarie si are deja peste 5000 de membri din toata lumea. Este perfect legal, impozitele pe banii incasati ii privesc pe fiecare in functie de legile tarii unde se afla.
 
asiral66;221031 said:
iunny, sunt de acord cu tine in ceea ce priveste afacerea GDI, am promovat-o si eu o perioada, mai sunt membru inca, dar are un inconvenient...banii vin prea greu. Cu acelasi timp petrecut in fata calculatorului si aceleasi metode de promovare am castigat in prima luna cu Infinity Downline cat n-am castigat intr-un an cu GDI. Convinge-te aici:
Proof - INFINITY� DOWNLINE

asiral66, esti bun sa ne arati si noua dovada castigurilor tale? un screenshot acolo..ceva...orice. As vrea sa vad si eu cat castigi cu chestia asta de care zici tu
 
darkblue, ai aici dovada castigurilor:

Proof - Infinity Downline - Internet Money Making Opportunity

dar sa stii ca faptul ca eu castig bani cu aceasta afacere nu inseamna neaparat ca si tu vei castiga. Eu nu incerc sa conving pe nimeni sa intre in acest program, ci doar il prezint ca pe o oportunitate. Programul este perfect legal si transparent, platile intra direct in contul paypal, pot fi vizualizate imediat ce esti anuntat de Infinity Downline ca ai un nou membru platitor, deci nu vad de ce ar trebui prezentate dovezi de plata. Dovezile sunt bune pentru acele programe care te platesc o data pe luna sau incepand cu o anumita suma de bani, in rest nu vad relevanta lor. Fiecare face bani cu acest program in functie de tehnicile de internet marketing pe care le foloseste.Am in echipa mea membri care se descurca mai bine ca mine si membri care se descurca mai putin. Depinde deci de fiecare cat de motivat este. Dar interesant este totusi cat de puternic este programul si spun asta pentru ca n-am pierdut nici unul dintre membrii din echipa mea. Si iti spun si de ce. Cu un singur membru programul devine gratuit. Restul e profit.
Si oricine e in stare sa obtina in downline-ul sau un membru.
 
MINCIUNI....MINCIUNI....MINCIUNI......
adunarea adreselor pentru reclame si spam-uri....asta este afacerea pe internet....
in rest gogosi de adormit copii....ca toate cacaturile in forma de piramida
 
Back
Top