Cum sa fac un forum in phpBB?

gata!nu prea iubesc certele.laso in draku cu tat asta :D .principal ca din tema cu 9 raspunsuri am fakut vreo 22 :lol: si la mine niste mesaje sau adaugat .
 
mda...AnimalX....poniatna cu tine...so gasit prin Moldova Forum o animala
:) priciom inca si X .eu am propus sa ne linistim iar tu ai preferat alt drum.ok.tu asa de destept te crezi ca tocmai podul crapa cind intri in net-cafeuri.
 
ia-v shoke ! :hahaha: chiar shei mai simpla gluma n-o intelegi, eu am fost de acord ca sa ne impacam si amu hai sa ne prikalim pe forum, dar tu ai luat-o in serios la adresa ta ! :wink: Asta eu o gluma am spus ! :wink:
 
Aici gasesti instructiuni de instalare pentru phpBB.

Daca acele instructiuni ti se par prea complexe, atunci inseama ca nu studiezi problema de la capatul care trebuie. Mai intii instaleaza-ti
  • un HTTP server (ex: Apache);
  • un sistem de gestionare a bazelor de date (ex: MySQL);
  • PHP.
Dupa aceasta instalarea phpBB ti se va parea triviala.


Daca oricum ti se pare prea complex, incearca o solutie de tip EasyPHP, care contine Apache, PHP si MySQL, preconfigurate in asa fel incit sa lucreze practic out of the box.
 
Creeaza un forum pe un host gratuit si nu mai ai treaba sa inveti limbaje de programare sau ce stiu eu ce... de exemplu forumgratuit.ro are phpbb2 si phpbb3, trebuie doar sa alegi, plus multe altele, si totul e mai usor.
 
Eu am un forum gratuit la ei (forumgratuit)si sunt foarte multumit. A fost foarte usor de creat si sunt atatea functionalitati originale gratis ca nici nu ai timp sa le descoperi pe toate. Si pe forumul de suport e un Designer ca te ajuta la coduri, la creat teme... Exista 3 versiuni mai nou, phpbbé, phpbb3 si punbb si doua versiuni ale panoului de administrare.
 
Am si eu un forum gratis si bineinteles ca am ales serviciul care e simplu de utilizat (pentru ca nu prea am cunostinte de informatica) si care are cele mai multe avantaje: galerie, chatbox, widget pe portal si index, spatiu nelimitat, template si CSS personalizabil. Apropo, versiunea invision (care exista de vreo doua saptamani) este minunata: sigura, performanta si "nedemodabila", incercati si voi ;)
 
Back
Top