cursuri de PHP

animaluts

back from the dead
am incercat de vreo 2 ori sa invatz php`u cu ajutoru unui tutorial sau vreun manual, shi nu prea merge..
shtie cineva unde se poate de invatzat php, normal ? am vazut vreo 2 locuri da am intzeles k akolo cei care predau php singuri nu-l shtiu prea bine..
 
cel mai bine e sa ynvetzi dupa carte, indiferent scanata yn pdf sau hartie...
da yn ultima vreme aud tot mai des de palantir-com, o cantorka care face fel de fel de cursuri... am vazut la ei chiar shi "minesweeper pentru administratori"
 
[K];117246 said:
cel mai bine e sa ynvetzi dupa carte, indiferent scanata yn pdf sau hartie...
da yn ultima vreme aud tot mai des de palantir-com, o cantorka care face fel de fel de cursuri... am vazut la ei chiar shi "minesweeper pentru administratori"
Aşa este. Dacă nu poţi frecventa nişte cursuri la o şcoală undeva, mai bine îţi cumperi o carte de PHP. Aşa zisele tutoriale sunt incomplete şi dacă nu ştii deja limbajul respectiv, nu prea poţi să-ţi dai seama ce au vrut să scrie 'tutorialiştii' ! :D
De fapt chestia cu tutorialul e ceva de genul, 'dacă nu înţelegi ceva, încearcă să înveţi pe altul ceea ce tu nu ştii'. De aici rezultă atâţia îndrumători şi tutori în ale programării, şi probabil ca şi în alte domenii. :D
 
Back
Top