IMPORTANT! CONFERINŢĂ ORTODOXĂ INTERNAŢIONALĂ pe 8 februarie, la CHIŞINĂU .

X-Iurie

Member
8 februarie

Veniţi

la Conferinţa Teologică

MĂRTURISIREA CREDINŢEI:
între dragoste şi toleranţă

dedicată Zilei de Prăznuire a Noilor Mucenici şi Mărturisitori

Conferinţa se va desfăşura cu binecuvîntarea ÎPS Vladimir, Mitropolit al Chişinăului şi al întregii Moldove, pe 8 februarie 2010, între orele 10.30 şi 15.00, în incinta Palatului Naţional (str. Puşkin nr. 21, Chişinău). Intrarea este liberă.
Binecuvîntare şi cuvînt de deschidere:

* ÎPS Vladimir, Mitropolit al Chişinăului şi al întregii Moldove.

Raportori:

* ÎPS Feodor, arhiepiscop de Kameneţ-Podolsk şi Gorodok, Ucraina,
* Prot. Alexandru Şargunov, Moscova, Rusia,
* Danion Vasile, scriitor, misionar, România,
* Theodore Zissis, profesor la Facultatea de Teologie, Universitatea "Aristotel", Tesalonic, Grecia ş. a.

Iubiţi fraţi şi surori întru Hristos! Vă îndemnăm să participaţi la această întrunire în cadrul căreia se va dezbate una dintre cele mai actuale teme: cum mărturisim credinţa în Domnul nostru Iisus Hristos în aceste vremuri şi ce înseamnă dragostea adevărată şi toleranţa în lumina învăţăturii Sfintei Biserici.

Vă rugăm să nu fiţi indiferenţi şi să invitaţi la acest cuvînt de învăţătură ortodoxă rudele, prietenii şi apropiaţii voştri pentru ca împreună să ne întărim în credinţă şi să înaintăm pe calea desăvîrşirii şi a mîntuirii sufletului.

http://mdn.md/index.php?view=viewarticle&articleid=5724
 
inshallah(SA DEA ALLAH),sa va indrume Unicul D-zeu(NU iSUS) spre credinta cea dreapta,si sa va deschida mintile tocmai atunci ,in timpul conferintei ortodoxe,despre ceea CINE ESTE ADEVARATUL D-ZEU CARUIA TREBUI SA VA RUGATI?!AMIN!
 
si eu care credeam ca -credinta -este ceva personal,se petrece in liniste,fara intruniri cu raportori.

eram sigura ca ..."să înaintăm pe calea desăvîrşirii şi a mîntuirii sufletului...." inseamna sa fim corecti,modesti,cinstiti,fara sali inchiriate ,fara tratatie la bufet si fara expozitie de toalete
dar iata mi se confirma din nou ca nu gresesc

RELIGIA A AJUNS O AFACERE LA UNII,O SPALARE DE CREER LA ALTII...........
CREDINTA...????......IOC....!!!

CINE ESTE ADEVARATUL D-ZEU CARUIA TREBUI SA VA RUGATI?!

cred ca cea mai potrivita este o vaca sacra din India.......
 
Back
Top