IP telefonie

kedd

Octombrel
Daca cumva suntetsi prin state - cei de-acasa ar putea sa va sune prin internet direct la telefon fix sau mobil prin http://www.dialpad.com sau http://www.hottelephone.com - prima adresa poate fi folosita pentru a suna shi in alte tsari la un prets foarte avantajos, cea de-a doua poate fi folosita pentru a suna in mai multe tsari gratis, iar in restul respectiv la un prets foarte mic (comparativ )
 
Hottelephone este un mare k..., de asta eu ma tin cu mine si picioare...Dialpadul nu zic, este si mai mare k..., de unde ai luat asta???, apropo http://www.wowring.com este Rulezzz...daca vreti conturi intrebatima pe mine...sai la Dialpad tot, sume de nelimitat...daca eu dzik:)
 
TRABKA ...eh vasea vasea..."de asta eu ma tin cu mine si picioare" - nu cam des spui tu asta?..."Dialpadul nu zic, este si mai mare k..., de unde ai luat asta???" - v nature ...de unde ai luat tu asta? daca vreti conturi intrebatima pe mine...sai la Dialpad tot, sume de nelimitat ...daca eu dzik:) - somnenia ...suma maxima(cum zishi tu de nelimitat) pe Dialpad este de 50$! :smile:+10$ care ti-i dau ei za dejeaba... iaca asa ...slejka la jushi...cum zic unii...
 
davai sa ne lamurim, cine si ce da? Ca eu tot account la Dialpad de care ma folosesc aprope ilnik sunand in Amerika, dar asta nu inseamna ca ... ce inseamna asta?:)
 
TRABKA o avut in vedere ..cel putin IMHO :smile: ...ca el poa` sa daie accounturi cu bani pe dinsele ...adica sa poti suna si in Moldova (37c pe minut ...cam expensiv)...ei si daca le da na sharu...ap numa bucurie din partea noastra :grin: ...cum s-ar zishi : Na sharu...
 
Hey! Lume! De ce vorbiti numai despre Dialpad, Wowring si Hottelephone????? Mai sint multe asa servicii!! Spre exemplu - PhoneFree(preturi foarte reduse si legatura e perfecta si poti suna in ORICE stat din lume!!!), Go2call(legatura nu prea dar preturi de asemenea sint mici), EasyTalk, Phone-Enable.........
Incercati-le, poate o sa va placa =)
 
Oameni buni nu cautati for free
nimeni nu o sa va faca nimic pe gratis :smile:) asta cred ca ar trebui sa memorizati.
dar daca referitor la chestii cu preturi reduse cred ca ar trebui sa incercati ICQ-ul este cool. Sa va spun o istorie IN toamna anului 2000 la icq cind iti faceai un acount pentru a putea telefona ei iti dadeau bonus 1 $ si respectiv eu sunam de pe el LEagaturaera foarte mishto, daca ma intrebati ce preturi erau atunci ce pot sa va spun :smile: in belgia imi dadeau voie sa sun 20 de minute ear in moldova (tara deznadejdii si a disperarii ) :smile:)
IN concluzie incercati companiile noi ce apar in cest domeniu la ele ori obtii un bonus la inregistrare ori preturile sunt cele mai mici.
 
iata si un lucru serios despre care vorbeam mai inainte, in revolutia sms.
prefer sa platesc pe convorbire normala, telefonica decat sa ma joc cu jucarele de tip ip telefonie.
 
hm, jucarele, da daca ai 1+mbit pentru asta? :)
vorbesc de VIPcall prestat de Moldtelecom, ceva mai scum de cit IP telefonie daca suni de acasa prin modem... dar, totusi mai ieftin decit prin telefon... :/
 
Suna mai avantajos cu SUNAMA!
Acum poti avea un numar moldovenesc virtual gratis!
Cum functioneaza?
La inregistrare primesti un numar de extensia astfel rudele sau prietenii tai te pot apela la tarif local de Chisinau. Accesind numarul (022)808739 + extensia ta +# ei te pot apela pe PC-ul tau care ruleaza softphone-ul sau la telefon obisnuit daca ai un adaptor VoIP si telefonul conectat la el.
Mai multa informatie vezi aici: Întrebări frecvente

Apeluri catre Moldova la doar 0.06 cents/minut.
Toate apelurile efectuate le poti accesa la tine in cont!
 
Back
Top