kyokushinkai karate do

La cine te ocupi la aurel, viorel , gafeli sau andrian eu ii shtiu pe tipti de acolu shi sunt prieten cu unii.
 
Bine, nu cred ca e chiar asa, desi eu tot prectic acest stil, nu sunt de acorcd cu tine ... tiecare atil are plusurile si minusurile sale ... nu as putea zice ca Aikido e mai rau, sau Kong Fu ... nu, niciodata ... fiecare stil e deosebit prin ceva al sau, are eul sau propriu ... e la fel ca si oamenii, un poti sa spu ca unul e mai bun decit altul ... fiecare sintel buni intr-un anumit domeniu, si facem ceva mai bine decit altul ... eu pot una, tu poti altul, celalata poate alta si tot asa ...
 
Hi zopiryon ...

Eu personal nu sint din Chisinau ... dar ma antreneaza Andrei, si nu prea cred ca ai sanse sa-l stii ... si cam nu stiu ce legatura ar avea cu cele spuse mai sus ...
 
Hai, ce ai 10 shi el 8 sau ce ? :hahaha: Sunt curios pur shi simplu un prieten de-al meu e antrenor ma duc de multe ori la antrenamente shi sunt familiarizat cu acest stil.
 
zopiryon, scrie-mite rog un nr de tel sau adresa unde pot sa ma adresez in privinta antenamentelor , daca zici ca ai prieteni care antreneaza. Am sa-ti fiu foarte recunoscator. ms anticipat.
 
nu cred ca in lume exista vriun stil care noi am putea spunde ca este cel mai bun,totul depinde de practicant. daca el se atirna serios fata de antrenamente atunci el fara doar si poate va ajunge la performante considerabile in acest stil. de ce in trecut au aparut atatea scoli de arte martiale deoarece fiecare maestru isi cata calea sa de desavirsire a tehnicii. fiecare din noi are calea sa de luptator. sunt de acord si cu asta ca fiecare tre sa pracatice un stil in care sa se regaseasca pe sine insusi,atunci cu siguranta el va fi cel mai bun si pt el acest stil va fi cel mai bun. cred ca toti m-au inteles ;)
 
Back
Top