locuri exotice

Arina

solutia
ce locuri exotice vrem sa vizitam? de ce ne par exotice? ce vrem sa obtinem prin aceasta vizita? pentru unii oameni, Moldova e loc exotic, oare de ce?

eu voi zice ca in ultimii ani tot ma trage sa ma duc, cu vreun program de voluntariat, printr-o tara de prin mijlocul Africii, pe vreo cateva luni. imi pare exotica din cauza oamenilor care traiesc pe acolo...si probleme lor. mai ales ca in ultimul timp e destul de mediatizata faza asta. cred ca as invata mult din "exoticul" asta. {da' ma tem sa nu mor de la vreun virus sau ceva, ca-s cam cu imunitatea slaba... ar trebui sa-mi fac o multime de vaccine}
 
linar said:
Bora Bora:D....mmm...insula visurilor mele...
:) linar..mm interesant..bora bora - insula placerilor shi senzatziilor tari..acolo unde nudismul ii un cult ridicat in slavi?..:D

am auzit shi eu de locul asta..pare divin
 
piggy: nici un pont din a o vedea dintr-o parte fara sa duci modul de viata al beduinilor din pustiu - sa traiesti acolo macar vreo 5-10 ani :D
 
corneli4ik said:
:) linar..mm interesant..bora bora - insula placerilor shi senzatziilor tari..acolo unde nudismul ii un cult ridicat in slavi?..:D

am auzit shi eu de locul asta..pare divin
exact...placeri si senzatii tari:D....
 
Radu said:
piggy: nici un pont din a o vedea dintr-o parte fara sa duci modul de viata al beduinilor din pustiu - sa traiesti acolo macar vreo 5-10 ani :D

No, e ma duc acolo cu stilul meu de viata. E ca si cum ai schimba mobila di apartamentul tau. Te duci in alt loc dar te uiti la filme obisnuite, mananci mancare obisnuita, te distrezi neobisnuit.. Las' sa traiasca beduinii singuri. Eu prefer jungla moldoveneasca.:)
 
Vara asta am fost in Egipt.Mai precis in El Gouna.Cum iesit din avion am fost intampinat de un aer foarte cald.Am crezut ca mor in primele 5 minute cat a durat sa cobor din avion pana la aeroport.Temperatura exterioara fie noapte fie zi este cam aceeasi de aprox 37 grade(noroc cu aerul conditionat de la hotel).Temperatura apei era de 26 grade.Am vizitat tot ce sa putut in Egipt.Singurul lucru care nu mi-a placut a fost temperatura de 45 grade(!!!!!) la Luxor.Acolo chiar am crezut ca mor.....:) Ceea ce ma facea sa rad era ca trebuia sa dau baccis la fiecare serviciu.Umblam cu punga de maruntis dupa mine, de am crezut ca mi se rup buzunarele.Am de gand ca vara viitoare sa merg in Tailanda( asta in cazul in care criza financiara nu ma afecteaza).O sa vedem ce ne rezerva viitorul.......
 
Back
Top