Mobilul-necesitate sau accesoriu

poll'ul e facut nu cum trebuie. varianta mea acolo nu-i. conform propunerilor tale, un om are mobil in ~2 cazuri:
-pentru ca are fiecare
-pentru ca toata ziua vorbeste la telefon


eu il folosesc cind trebuie sa contactez [sau sa fiu contactat] atunci cind sunt 'departe' ;-)
 
Mobilul este o necesitate, dar necesitatea fiecaruia este diferita, spre exemplu cuiva yi sunt necesare jocurile, cuiva FM-Radio, altcuiva calendarul unde poate programa careva meetinguri, etc.
 
pentru mine mobilul este necesar nu pentru jocuri si pentru FM dar ca am nevoi de el ca sa fiu gasit shi sa pot comunica cu persoana care am nevoie si desigur pentru serviciu
 
Eu spre exemplu vreau sa pot deschide documente Word, Excel, prezentari Power Point, etc. adica sa am un PDA dar el sa fie shi telefon ca sa nu port doua lucruri odata (e mai complicat) :roll:
 
pentru a fi contactata sau pentru a contacta pe cineva prin mesaje sau apel,cam pentru asta il tin.....ma mai trezeste dimineata....si cam atat....restul functiilor lui nu ma intereseaza...tocmai deaceea am unul extrem de simplu,fara ....frigider incorporat...:)
 
Nu stiu cum e in RM , dar in Romania procentul de piata a telefoniei mobile e de vreo 200%, asa incat cred ca mai sunt putini care isi pun intrebarea daca le sunt cu adevarat necesare sau nu :)
 
la Rds se dau pana la 3 telefoane mobile gratis cu abonament 0 daca ai fix si internet de la ei. Oricum majoritatea au 2-3 telefoane, mobilul este o banalitate (utila).
 
Mi-aduc aminte de Vacanta Mare (pe vremea cand avea haz) si de Radu Pietreanu:

Mobilul este o necesitate. Si dupa necesitati trageti apa!
 
Back
Top