Noul Albom: Sofia Rotaru - "Я - твоя любовь!"

Opinia D-ra despre noul albom lui Sofia Rotaru "Я - твоя любовь!"


  • Total voters
    9
Sofia Rotaru este cea mai importanta artista Moldoveanca,Koroleva Rotaru fiind iubita in toata Uniunea Sovietica! Intotdeauna va fi mai buna decat Madona
 
Oricat mi s-ar incorda rynza de mandrie cand te vad scriind Moldoveanca asa majusculos, nu ma pot abtine sa nu iti amendez logica, Alisveta. Numai ce ai sunat trambitza la alta tema ca Tina Geru e tot Moldovanca, desi a trait deja in Romania mai mult decat a poposit toata viata ei Sofia Rotaru prin Moldova. Pentru ca stii ca "cea mai importanta artista Moldoveanca" e de fapt din Bucovina, raionul Noua-Sulita, regiunea Cernauti, nu? Partea aia de Tara a avut mai mult o istorie romano-austriaca decat una romano-ruseasca, doar dupa ultimul rapt s-au mai amestecat lucrurile. Poate ar trebui sa le zici la toate simplu romance {nici macar de majuscule nu-i nevoie}, ca sa nu le mai incurci.
 
Nimic, nimic? Nici Melancolie, dulshe melodie? Aici sunt de acord cu Alisa ca e mai putin improbabil sa nu iti placa Madonna decat sa nu iti placa Sofia Rotaru.
 
Ei... "Melancolie" mai merge, ca e clasic deja. Dar oricum am reactii adverse la vocea Sofiei Rotaru... asa ca "nu, nu-mi place". Yuck! :p
 
mie numai cum cinta ea ''Romantica'' imi place, in rest nimic deosebit :D, Anastasia Lazariuc mai tare imi palce, ia cauta ''Steau polara'' cintata de Anastasia Lazariuc si cintata de Sofia Rotaru, este diferenta, prima o cinta de-o mie de ori mai bine :)... Atita ca ultima s-a promovat mai usor :), si ca sa-i faca in ciuda Alei Pugaciova, mergea prin sala si stringea toate florile de la spectatori :D))
 
[ame="http://www.youtube.com/watch?v=zee2HK1apCQ"]YouTube - Sofia Rotaru - Verloren, vergessen und vorbei[/ame] desheva de tat :D Accentul ii levyi ca papushii lui Lenin, de fapt nustiu cu ce scop a facut ea inregistrarile astea. Are si Ala Pugacheva in germana niste cintece, insa accentul nu-i atit de pronuntat :)
 
Nacialnik;219569 said:
Oricat mi s-ar incorda rynza de mandrie cand te vad scriind Moldoveanca asa majusculos, nu ma pot abtine sa nu iti amendez logica, Alisveta. Numai ce ai sunat trambitza la alta tema ca Tina Geru e tot Moldovanca, desi a trait deja in Romania mai mult decat a poposit toata viata ei Sofia Rotaru prin Moldova. Pentru ca stii ca "cea mai importanta artista Moldoveanca" e de fapt din Bucovina, raionul Noua-Sulita, regiunea Cernauti, nu? Partea aia de Tara a avut mai mult o istorie romano-austriaca decat una romano-ruseasca, doar dupa ultimul rapt s-au mai amestecat lucrurile. Poate ar trebui sa le zici la toate simplu romance {nici macar de majuscule nu-i nevoie}, ca sa nu le mai incurci.

Ea spune ca e Moldoveanca. Vorbitorii de Romana din Hohl..Ucraina nu se considera Moldoveni? Normal,moldovean=roman,insa tu ai uitat ca ea a studiat la Chisinau. Tu ai prefera s-o numesti si hohl...pardon,ukrainianca,numai sa nu fie Moldoveana?
 
Back
Top