recomandati-mi va rog un telefon mobil cu Camera si cu Wap

Agent-007

Member
ma intereseaza asa un mobil care sa aiba incorporata camera digitala si posibilitate WAP , adica acces la internet de pe mobil... cine are ?
 
Off, nushtiu, m-am descurajat in camerele la telefoanele mobile! Mai ghini cumparatsi mobli aparte, camera aparte, fotoaparat aparte, shi campiuter cu ieshire in internet aparte!!!! Tat impreuna nishdecum nu pot fi combinate! In orice caz eu nu am gasit o combinatsie reushita!!!! Tot timpul pragoane cu asha telefoane!!! Amu am un SonyEricsson T610, shi shi sa iti spun is multumit de el ca aparat, design-ul ii OK (nish chiar ca la Nokia 3650 nishi un gust, pragon nu telefon!!!) shi in rest ca camera ii kkt ca shi la totate mobilele nu spun... :D Are infrared, bluetooth... Asha de o vorba merge, numa ca daca las bluetoothul aprins shi ma plimb o zi cu el prin orash e posibil sa hapanesk vre-un virus! Acu Kaspersky da upgrade la antivirus, care a sa va poata "lecui" telefonu daca a hapanit vri-un virusneak!!! :wink:
 
mdeah...buna intrebare...sa-ti spun cinstit cu camera la telefon mobil nu ai ce face...oricare telefon nu l-ai lua..oricum camera nu va fi la fel de functionala ca una aparte, sau macar la ce te vei astepta...fotografiile iese intraiurea, razele solare se fac violete..shi tot asha giucuri...
din experientza pe careo am...pot sa te sfatui:
1) daca vrei navaroate shi diferite siretlicuri ia-ti Samsung
2) daca vrei stabilitate si siguranta ia-ti Nokia
3) daca vrei ceva intre una si alta ap' ia-ti Sony-Ericsson...
cam asta...personal, in afara de aceste 3 marci de tel nu am avut...da nu cred ca careva ar face fata uneia...nici acelasi Siemens...
 
ma gateam eu sa scriu ceva da daca tovarashul polonyk o scris.. ladna el tot are mobil mai demult decat mine cu vreo 2-3 ani de pe vremea kirpikurilor asha ca shtie ce spune. eu vroiam sa dau un raspuns mai concret.. in ultima vreme mo mirat cum siemens c65 o scazut de pe la vreo 200$ la 140-150$, are camera, 6 mb liberi pentru utilizator din 10 totali.. am vazut mobilu la 2 fosti colegi de clasa si nash spune ca e rau, la asa un pretz..
iata un review
 
Re: recomandati-mi va rog un telefon mobil cu Camera si cu W

Agent-007 said:
ma intereseaza asa un mobil care sa aiba incorporata camera digitala si posibilitate WAP , adica acces la internet de pe mobil... cine are ?

Nokia 6230, este shi mic shi camera are (chiar video) shi wap... adica e super telefonul, dar the best yi SonyEricsson P910i
 
ei, in cur....ai vast la ce pret e? costa in jur de 400$ ma scuzi, da la acest pret iti gasesti ceva mai batzaos...shi camera la el e VGA, si calitatea fotografiilor nu e cea mai inalta...si polifonie cam intraiurea, numai 24 de instrumente....si la display el pierde...colorile, ca la toate Nokia, nu sunt vii, si nici nu observi calitatile unui display color...totul paare a fi monoton, in afara de citeva linii colorate...parerea mea ca nu face sa dai atitea bani, si la urma ai sa ramii ca si mine, ce folos ca am t610? polifinie kkt, camera kkt, displayul trebuie de facut de degauss ca vibreaza...lol...
daca vrei ceva super, mai pui bani si-tiiai ori un smartphone, ori din telefoane mobile simple(adica nu smartphone) cel mai cel mai dupa parerea mea este Samsung D500...
iata linkurile cu teste:
samsung d500
nokia 6230

iata comparatia dintre citeva SP
 
Samsung e un r.ahat cu litera mare, telefoane pentru fete, poate doar cel ce a fost realizat pentru Matrix Revolution, dar e numa in CDMA asha ca nu merge, dar SE t610 are display STN uai de aceea shi ai probleme cu culorile, in plus N6230 costa 300$ cred ca cineva te-a indus in eroare, plus daca mai pui Multimedia Card de 32 MB incorporat + mp3 player + camera video + dimensiuni normale shi nu caramizi :roll:
 
in primul rind nu am spus caramida...in al doilea, nu are camera video, poate doar sa filmeze cu ajutorul camerei VGA, care si asta cind fotografiezi mareste imaginea...la EUROTEL acesta costa 375$ la costel 425 si 456...
apropo, toate telefoanele pe care le-am avut au fost cu display stn, si cu nici unul nu am vazut asa probleme ca cu t610...
 
polonyk said:
in primul rind nu am spus caramida...in al doilea, nu are camera video, poate doar sa filmeze cu ajutorul camerei VGA, care si asta cind fotografiezi mareste imaginea...la EUROTEL acesta costa 375$ la costel 425 si 456...
apropo, toate telefoanele pe care le-am avut au fost cu display stn, si cu nici unul nu am vazut asa probleme ca cu t610...

polonyk cine cumpara asha telefoane din saloanele de telefonie mobile, normal ca te va costa cu 100$ mai mult.
Samsungul inca nu a reusit sa scoata pe piatza ceva de valoare deshi se afla in liderii pietzei internationale de terminale mobile, eu in general optez pentru Sony Ericsson, iar la Nokia dupa 7610, 6230 este cea mai optimala varianta :roll:. Iar tu incearca se evoluezi cel putzin la T630 acolo macar vei avea display TFT :wink:
 
totushi calitatea pozelor facute de pe SE e cam slaba...
Sam, bun, ce model ai recomanda cu camera si wap, gprs, irda, ... ? si desigur nu asha de scump ca P900.. :D
 
eu nu am nimic impotriva nokiilor...singur am avut o data si car regret putin ca am schimbat-o pe alt ceva...dar...totusi avea mai putine navaroate, dar era in orice caz stabil...si fara gliucuri...
practic toate telefoanele aparute noi au su gprs, si wap, si mms...in privinta camerei, nu te sfatui..oricum ai sa platesti dar nu cred ca o vei folosi...
poate si samsung nu a reusit
Code:
sa scoata pe piatza ceva de valoare
dar totusi toate tehnologiile noi implementate in telefonia mobila, samsungul a fost si este printre primele...mai sus am spus...mai repet:
Code:
1) daca vrei navaroate shi diferite siretlicuri ia-ti Samsung
2) daca vrei stabilitate si siguranta ia-ti Nokia
3) daca vrei ceva intre una si alta ap' ia-ti Sony-Ericsson...
personal pot sa-ti recomand un compromis dintre una si alta...daca-ti place designeul poti sa-ti iai nokia 3200...sau sunt si alte multe telefoane decente in gama nokia...
 
animaluts said:
totushi calitatea pozelor facute de pe SE e cam slaba...
Sam, bun, ce model ai recomanda cu camera si wap, gprs, irda, ... ? si desigur nu asha de scump ca P900.. :D

daca tzine shi de calitatea pozelor atunci Sharp are some models cu o calitate super buna la imagini, sau Nokia 7610 face poze de 1,3 Mega pixeli :)
 
incearca lg u810. e super tare... daca reusesti sa-l decodezi. e codat pe h3g si nu mi-l decodeaza nimeni. ara card memorie micro sd, bluetooth etc
 
ce sa zic, calitatea la poze de la telefoanele mobile este rahat, fie cit nar fi de batos telefonul. Cel mai bine separat.... dar i-ti recomand sa-ti ia-i unul cu MP3 si Radio
 
Daca te tin buzunarele, eu iti recomand NOKIA 9300i. Un telefon EXCELENT, camera foto buna. memoria se poate suplimenta prin card microSD, are functie INTERNET , program windows. Il folosesc de 3 luni si sunt foarte multumit de el. Este foarte rapid in transmiterea de date. Daca vrei doar sa faci poze, recomand un aparat CANON sau NIKON.
BAFTA !
 
Back
Top