Salariile mizere din republica moldova

Tolik

Member
Stirile ProTV Chisinau de la orele 20: "100 de mii de lei este venitul lunar al directorului Bancii de Economii, iar 50 de mii al sefului de la Moldtelecom. Cel putin asa arata datele prezentate de serviciul de presa al Guvernului. Asta chiar daca directorul Moldtelecom, Vitalie Iurcu, declara acum 3 zile ca are un salariu lunar de 17 mii de lei.
Veniturile lui Iurcu sunt insa de doua ori mai mici decat cele ale directorului Bancii de Economii. Grigore Gacikevici a castigat anul trecut peste 100 de mii de lei pe luna. Seful de la Tutun CTC are si el un venit de invidiat, trecandu-si lunar in cont, in medie, circa 37 de mii de lei.
Cu 10 mii de lei mai putin are insa seful Aeroportului. Datele sunt insa preliminare, mentioneaza serviciul de presa al Executivului. Ieri, in timpul sedintei guvernului, premierul i-a somat pe sefii de intreprinderi si agentii de stat sa prezinte veniturile reale pe care le castiga lunar."

Eu cred k sunt decente pentru Moldova asa salarii... media fiind de 2000 lei lunar...

Voi, ma adresez acelor ce muncesc zi de zi...cum reusiti sa cheltuiti atatzia bani intr-o luna???
 
Daca e sa-i cunosti pe citiva din ei ai sa vezi ce case au si inca ce masini... la unii sotiile au masini mai scumpe ca ei!
nu vad sa fie o problema in a cheltui banii!
 
Cum cheltuie oamenii salariile de 2000 de lei ?
Răspuns:

"Eu beu,
puţân, puţân câte puţân,
pân' Banu' meu,
în mână nu-l mai ţân"
 
Back
Top