Summer Work&Travel - TOP SECRET

mitruzz

New Member
As vrea sa demarez in cadrul aceste teme o noua discutie, in care fiecare se poate da cu parerea referitor la ce INTRADEVAR se intimpla cu programele de munca in SUA, ce se va intimpla cu companiile care au nimerit in asa numita "lista neagra", precum si ce pareri aveti referitor la spusele ministrului educatiei Victor Tvircun care a declarat intr-o conferinta de presa de pe data de 31 ianuarie ca programele Work and Travel nu trebuie date pe mana companiilor private, pentru ca tin de viata si securitatea cetatenilor.
Astept apelurile voastre....
 
o prostie...zisa fara a fi gandita
o reactie spontana a unui bleg...

daca s-ar ocupa statul de programul WAT...asa cum spune el ca ar trebui sa fie...ce s-ar schimba??

cum ramane cu companiile care au lucrat normal...si nu au avut plingeri de la studenti...???
ele doar lucreaza pe baza licentei care tot statu le-a dato...

lista neagra...data de sectia consulara SUA...
ce are camera de licentiere cu asta...sau blegii de minishtri...????
sa-si faca treaba inainte sa le dea licenta...
 
Noutate!!!!!!!
Inca 2 companii Work & Travel in lista neagra. Din pacate(dar cel mai probabil din fericire) CTD-ului nu i-a reushit sa-i duca de nas pe colaboratorii consulatului american shi sa programeze la ambasada studentii inscrishi la ei prin intermediu a 2 filiale ale sale shi anume CTD Suport SRL shi US Consultanta(sau Consulting)......astfel aceste 2 companii sint in "lista neagra updatata"..................
 
Sunt Andra. In 2008 am mers in SUA cu o firma din Romania, Mikes Agency; acum in toamna cand i-am contactat sa le zic ca m-am intors mi-au zis ca si-au deschis birou si in Chisinau, se numeste Infoamerica, is pe Alex cel Bun, no 83. Eu va zic ca-s ff seriosi, bag mana-n foc ca n-o sa ajunga veci pe lista neagra...Ce au zis, aia au si facut. Is profestionisti, au stat prin SUA toti angajatii lor si au raspuns la orice intrebare.!!

Rusine celor de la CTD! nu s egandesc la bietul student!

www.infoamerica.md
 
vax albina...cine e fraier acasa si in germania tot fraier ramane....
fraier cu luxor...
 
Thank you for that breathtaking, inciteful and life-changing piece of information, you inutila creatura argotica.
 
Nacialnik;224487 said:
Thank you for that breathtaking, inciteful and life-changing piece of information, you inutila creatura argotica.

power to the people....!!!
 
Back
Top