Vreau sa Import din Republica Moldova si Rusia

www.cbi.ro

New Member
Vreau sa fac importuri din Moldova si Rusia de 2-300.000 $ / an.

Cine are idei. Ce credeti ca s-ar vinde in Romania. Prefer articolele nealimentare pentru inceput, dar orice legat de produsele alimentare mai intereseaza totusi.

Oferta generala a Moldovei este: alimente, pielarie, textile / confectii

E posibil sa pot in viitor sa scot produse in UE, SUA si Canada daca oferta e competitiva din pdv al calitatii. Am contacte peste ocean.
 
Da

De ce nu ? Asa mi-am facut eu o mare gramada de clienti dintre care buna parte acum imi sint prieteni si ma ajuta cind am nevoie.

Si altii trebuie sa invete sa faca asta.
 
mai intai trebuie sa te intrebi ce nu este in romania sau ce costa mai scump, dupa asta ideile apar de la sine!!!
 
Desigur

Asta stiam si eu. O sa merg iar la Chisinau si ma voi documenta. Ceva idei concrete de produse ar fi mai utile - sa zic privat ca sa nu periclitam operatiunea. Un lucru este cert. Eu sint om cinstit. Daca voi folosi o idee si voi scoate bani din ea ma voi revansa fata de cel care a avut-o. Asta este toata filozofia. Cit priveste increderea...daca n0-ai incredere chiar in nimeni esti sortit diparitiei. Daca nu crezi ca firma la care lucrezi te va plati, nu mai lucrezi acolo. Daca nu crezi ca un prieten te va ajuta inseamna ca nu-ti este prieten si tot asa...
 
sorry chestia cu firma si lucrul nu le poti pune la acelasi nivel cu ceea ce doresti sa faci tu. De ce nu exporti ceva din romania???
 
Da

Pentru ca in est is multe lucruri bune si eftine si preturile in Romania vor creste mult. E bine sa ma orientez spre est.
 
Din cate stiu eu, fratii nostrii de peste Prut nu cunosc ce e hreanul, hrisca, mustarul iute si hartia igienica la voi e prea moale :)
 
Şi nu aveţi din aştia, care să declare că sunteţi "ţară bananieră"...

2005-04-25 18:37:32 Zdob si Zdub din republica bananiera
Trupa Zdob si Zdub a afirmat ca Republica Moldova este o tara bananiera, intr-un interviu de pe site-ul www.esckaz.com. Membrii grupului spera ca guvernul va face din Chisinau un oras european, care sa poata gazdui Eurovision 2006, in cazul in care ei ar cistiga in acest an. De curind, trupa s-a intilnit cu presedintele Vladimir Voronin, care a promis ca va sustine financiar participarea Moldovei la concursul Eurovision 2005. /Evenimentul zilei/

http://moldovaworld.iatp.md/stiri.php
 
Multumesc ca mi-ai amintit. Si mai importati muscali agramati, basarabeni rusificati si votantii comunistilor, vorba cantecului : "avem di tati !" :)
 
Bad And Mad said:
Multumesc ca mi-ai amintit. Si mai importati muscali agramati, basarabeni rusificati si votantii comunistilor, vorba cantecului : "avem di tati !" :)

Da, di tăti, şî nu ni trebu mai mult nikaaaa... :-x

Chiar putem să mai dăm şi la alţii! :)
 
Back
Top