Aa vrei s intrai voi n Europa?

Filip_Antonio

New Member
"Daca unui om nu yi place o natiune sau o rasa de ce sa nu aiba voie sa spuna asta liber ?

Atyta vreme cat nu o face jignitor sau provocator , e un drept la opinie sincera de care fiecare ar trebui sa se bucure neingradit . In plus fiecare rasa ar ajunge asa sa isi cunoasca mai ghine dusmanii declarati si nu ar avea surprize cand indivizi aparent linistiti se satura sa yi mai vada prin vreun cartier si incep sa lichideze la ei in serie"

Citat dintr-un participant la forumul moldova.net. Numele nu conteaz, dar mai sunt ca el.
 
i, ca s fii corect, ar fi trebuit s-l citezi i pe D., care i-a rspuns foarte frumos lui C. Nu crezi? :)
 
lia said:
i, ca s fii corect, ar fi trebuit s-l citezi i pe Doomie, care i-a rspuns foarte frumos lui Codrin. Nu crezi? :)

Nu e corect s dai nume. Mi-este absolut perpendicular cine a scris. Parc nu ai ti ci rasiti i xenofobi colcie pe acest forum.
 
OK, scuze, voi corecta ct pot, dar... problema rmne: exist i o alt prere. Poate faci un sondaj pe forum, ca s fie mai clar ci susin prima prere i ci a doua?
 
Da, :oops: ...

Cnd am scris mesajul acela, m gndeam c unii pur i simplu nu i-au pus problema asta. Altfel, nu e neaprat s fie i o a treia opiune. Indeciii nu voteaz, de regul.
 
Filipe...esti si tu un rasist, numai ca stii sa te ascunzi dupa cuvintele tale bine formulate...
Da...da...stiu ca vei incepe sa indrugi verzi si uscate......nu trebuie, foloseste-ti energia pentru altceva....... Ca orice alt conducator, ti-ai format trupa "dreptilor si inteligentilor" care te vor sustine pana la moarte.....asa ca rog lia & co sa nu cuvanteze.....da sa inghita in tacere.....

--------------------------------------------------------------------------------

: said:
"Daca unui om nu yi place o natiune sau o rasa de ce sa nu aiba voie sa spuna asta liber ?"
Bush o face deschis, spunand ca Iranul, Irakul & co fac parte din axa raului. El stie sa o formuleze bine(defapt el e prea prost ca sa poate formula ceva singur, asa ca probabil citeaza ce-i scrie managerul public)....in realitate e un rasist mare....ascultand muzica de genul "Killing a muslim".

Da...da.....lia, ma dor urechile.....
 
cool, aberatiile tale despre faptul ca Filip este un "conducator" si despre Bush care cica asculta "Killing a muslim" sunt... aberatii, doar atit. N-are sens sa ma obosesc recitindu-le.

Cred ca te descurci mai bine la teme de genul "sex anal in grup", decit la discutii despre rasism.
 
Nu-s aberatii....mai citeste presa.......ca devii plictisitor si ramai in urma....
Si nu repeta....ca parca esti 6 lu' Filea........
 
coolgreetings said:
Nu-s aberatii....mai citeste presa.......ca devii plictisitor si ramai in urma....

1) Unde e scris in presa ca Filip este "conducator"?
2) Citesc pres regulat. Si crezi cumva ca scrie undeva ca in iPod-ul lui Bush sunt citece anti-Muslim? Oi fi eu impotriva politicii externe a lui Dubya, dar nu am ajuns sa fiu atit de timpit ca sa cred in asa ceva.

Intr-un cuvint, esti un demagog si jumatate si scrii timpenii. Ce legatura au cele scrise de tine cu tema discutiei?

Si nu repeta....ca parca esti 6 lu' Filea........

N-am repetat nimic, mi-am expus doar parerea.
 
hai ca pe langa toate mai esti si naiv (ca sa nu spun cuvantul celalalt).....
Doomie, nu te ratzoi.......ca de cand ai intrat in clanul FA...tare mare "patzan" te-ai mai facut.......
Apiaka...bine ca ai citit in presa....
eu am dat un exemplu ca Bush e un rasist, numai ca o face printr-o metoda mai inteligenta! Tu oare crezi ca el ca presidinte ar putea sa recunoasca vreodata ca-i rasist? Ha......... nu fi naiv.........
Doomie tu de ce asculti un cantec sau altul? Nu din cauza ca-ti plac versurile? Killing a muslim?
 
Cool, i dac ar fi Bush rasist, nseamn c trebuie s fii i tu? ntrebarea era alta: sunt sau nu aceste "opinii" citate de Filip rasiste. Pi sunt sau nu?
 
Am spus eu ca vreau sa fiu rasist daca si Bush e rasist? Ceea ce a scris FA in primul mesaj, face Bush acum numindu-i pe Iraq & co axa raului si ascultand muzica de genul Killing a muslim.
Lia, la tine o intrebare.....tu cand asculti muzica...de ce o faci? Din cauza ca-ti place versurile, nu?
 
coolgreetings said:
Am spus eu ca vreau sa fiu rasist daca si Bush e rasist? Ceea ce a scris FA in primul mesaj, face Bush acum numindu-i pe Iraq & co axa raului si ascultand muzica de genul Killing a muslim.
Lia, la tine o intrebare.....tu cand asculti muzica...de ce o faci? Din cauza ca-ti place versurile, nu?

Ideea era c i n cazul n care asta ar fi corect, nu ar fi relevant. Eu ascult muzic pentru muzic. Dac te referi la cntece, da i textul are mare importan. Dac melodia e OK, dar textul e prost, voi asculta, sigur, dar nu voi considera c e o pies foarte bun. So?
 
/offtopic
stiu ca sa discutat mult despre farhenheit, as vrea sa stiu daca img de la scoala aia de copii cu Bush in timp ce WTC e lovit de avioane e autentica ?
 
Bine, bine cu offtopicul stm bine, dar ntrebarea e dac e rasism sau nu n afirmaia respectiv. Nu ai nimic de spus, Zopi?
 
Back
Top