"ai vazut asta? omyfygy!"

Salut khama,
Q: da de ce ai lăsat facebook-ul ? Ce te-a determinat ?

cât despre linkurile tale - ce să zic, muligambia e plină de aşa ceva. Nu le mai privesc că îmi par ieftine. Da Janet - e o parodie a muzicii, la fel ca şi multe alte cântăreţe/i. Când mi-i dor de muzică românească calitativă, apelez la interpreţii români.

Am ascultat zilele acestea pe George Carlin, şi tare m-a impresionat. Problema prostiei se pare nu e localizată doar în MD, e o epidemie globală :)

http://www.youtube.com/watch?v=MeSSwKffj9o
 
http://www.allfun.md/index.php?page=projects&id=1234255090
in comentarii:
Roman Mihalevskiy
А кто это?
Oxana Ianin · Instituto Português de Fotografia
а вы кто?
Roman Mihalevskiy
А вопросом на вопрос отвечать, мне казалось, как-то неприлично. Ну да ладно.
Oxana Ianin · Instituto Português de Fotografia
У вас странные понятия о приличии, для 21 века.

Pentru cei ce nu cunosc rusa - o mica explicatie. Pe linkul de mai sus e un "interviu" dintr-o rubrica care se numeste Ai Nostri Peste Hotare. Autorul/ea, sau responsabilul/a cauta/gaseste/aude de persoane aflate peste hotare, ii contacteaza si le da un set de intrebari, pentru a scrie un articol. De multe ori, continutul e de umplutura, nu prea gasesti nimic interesant sau sa zici "bravo, ba". Nu traduc articolul asta, ca nici nu l-am citit, insa comentariile m-au intrigat. Intervievata e Oxana Ianin, iar un oarecare utilizator e Roman; discutie:
R: cine e tipa asta?
O: da tu cine esti?
R: din cate stiam eu, nu e prea politicos sa raspunzi la intrebare cu o intrebare, dar fie.
O: cam stranie percepere de politete aveti dvstra in secolul 21....

WTF???

posle scris: QoderoBay, am inchis facebook-ul pentru ca prea mult timp pierdeam pe el, chiar daca aflam multe noutati, stiri din tara, sau despre oameni/cunoscuti, insa prea tare m-a "supt" saitu ala...
Iar de muligambia, am mai zis-o si mai repet, saitu ala e de 2 bani, se vrea a fi o critica dura, insa e una ieftina si multe glume sunt resuflate si neinspirate. Iar aici postez perle exclusiv din .md.
 
Back
Top