Autocross ori streetracing

zap.

New Member
Eu prefer rally-ul(de la Colonitsa) care este mult mai greu, shi mult mai interesant. Aici la rally-u fiecare cotitura este ceva ce trebuie gandit inainte de a fi facut shi fiecare cot este un risc chiar daca s-a antrenat sa il depasheaska de sute de ori la antrenamente! :D :D

Parerea mea despre streetracing e ca numai celor ce nu li este dat sa participe in rally-uri se duc la streetracing... :wink:
 
acestea sunt doua tipuri diferite de curse :wink:
cursele de la colonitsa sunt intr-adevar interesante :) aurzesti pe jumatate de zi, s-apoi dupa aceea tre de facut numaidecit un dus :D
 
Nish nu se discuta!
La streetracing ii crutoi cine are bani sa-si eie o tachka cu dvijok mai puternic si sa-si procure alte pribambatsuri si frumuseturi, dar la Rally tare mult face tehnika de condus... Dupa parerea mea pe langa FIA WRC nish F1 pe departe nu sta... Loeb, Gronholm, Solgerg, iaca aistia is driveri nastaiaschie!
 
Dupa parerea mea ambele sunt captivante , doar ca la noi putin se intelege diferit conceptul de streetracing si diferenta dintre acesta si Drag. Se string citiva noapte pe la 2 si au de trecut citeva checkpoint-uri prin tot orasul si sa ajunga la o destinatie oarecare primul. Nu conteaza, trafic sau nu trafic. Asta ar fi captivant. Drag-urile ce se fac sub pod nu cred ca sunt prea interesante, desi si acolo cred ca trebuie sa ai ceva experienta in schimbarea vitezelor , etc.

Rally-urile au fost mereu interesante
 
Back
Top