Campionatul Mondial de Fotbal 2006

adrenalina

fara aripi
Astazi incepe in Germania Campionatul Mondial de \fotbal cu doua meciuri Germania-Costa Rica si Polonia-ECuador.
in MD campionatul va fi transmis in exclusivitate de TVM, nici TVR nici Rusia, neavand dreptul de transla... defapt ramane Eurosport :D

Pronosticuri, echipe favorite, etc, etc... tot ce trebuei in timpul unui campionat de fotbal :D

eu de ex am doau echipe de suflet : Portugalia si Olanda... si sper sa faca treaba buna la acest campionat.
 
germania shi anglia, deshi nu ma uit la fotbal... e moldova 1 shi nu tvm, shi nu suport fotbalu... adica e ok, da prefer tenisu
 
Germania slabutz.. a markat in primul time akum 2 goluri frumoase ambele dar au o aparare slaba de tot..

Olanda mari sperantze in ea ;) shi Polonia tot s-a ridicat mult :)

ORICUM, BRAZILIA va rupe tot ! de'ar mai fi Romario shi Pele ar fi cea mai buna natzionala care a avut-o vreodata :)
 
mai eu nu prea am rabdare sa scriu, dar daca vrei poate ne ti la curent cu ce se mai intampla... si asa lumea va fi mai interesata sa discute:)
 
A jucat ieri brazilia-croatia 1-0.cum vi s-a parut?s-au chinuit saracii oleaca puteau chiar sa faca si un egal...azi joaca spania-ucraina sa vedem ce fac haholii :)
 
ehehe dap franţa cam rau o jucat..daca o tin tot aşa o sa aiba repede vacanţa
off..cum fac sa-mi mearga quick reply,ca dau click da' nu merge
 
am vazut a doua parte din meciul Brazilia Croatia... numai ca era sa adorm de la comentatorul postului Moldova1... care pe lngafaptul ca ii tampit, mai si trage niste comentarii care se cred destepte... groaznic...

meciul a fost Ok, dar Brazilia am avut impresia ca nu s-a miscat la adevrata ei valoare, parca s-au menajat... Croatii au jucat destul de bine si daca nu s-ar speria de poarta, poate ar face mai multe... :)

in rest, eu astept sa treca grupele, atunci va deveni mai interesant... acum putine meciuri sunt echilibrate...
 
Endo... pe dreapta sant 2 sagetzi albastre, o alegi pe cea din dreapta care arata yn jos... apoi yncepi sa scrii shi apeshi Alt+S sau post quick reply...

germania a ratat ..deja 2 ocazii de a marca... pana cand e zerozero

update: yni pare ca nemtzii o zabivit un gol...
update 2: ei, pi ma'sa... o zibivit kasiciocuri, nu mingi...

update 3: germania - polonia 1:0
 
dramatic meci :) imi pare rau de polonezi... meciul a avut o directie.. Cred ca Germania are sanse de castig a Cupei, doar sa se concentreze mai bine. Au un joc cat de cat mai spectaculos, decat la editiile precedente. Aveau un joc aparte, rece, precis, ca neamtul, fara mare spectacol.
P.S. Dubla Bara din minutul '88 a fost intr-adevar frumos.
 
saraneth said:
Endo... pe dreapta sant 2 sagetzi albastre, o alegi pe cea din dreapta care arata yn jos... apoi yncepi sa scrii shi apeshi Alt+S sau post quick reply...

merci..

se pare ca in faza grupelor nu prea o sa fie spectacol cand sunt meciuri ca arabia-tunisia sau costarica-trinid .ce sai faci asteptam play offu
 
Kiar daca nu ma prea inkinta nimic ce tsine de Brazilia ultimii vreo 2 ani ,totushi aici sunt foarte rai ,ca de obicei ...
Parerea mea este cam opusa parerii generale ,conform careia campioana en titre ar fi aratat un joc slab ...
Eu zic ca a aratat cea mai mare fortsa de joc pina acum ,doar ca au dus meciul la pas intr-o relaxare totala ,shi in plus croatii au jucat foarte bine ,zik eu ... Doar ca e foarte dificil sa joci contra unei ekipe ,unde fiecare jucator trebuie marcat de cel putsin 2 si oricare dintre ei poate intoarce in fiecare moment soarta unei partide ...
Parerea mea : Soarta campionatului va fi decisa in primul rind de dispozitsia de joc a galben-verzilor , si doar dupa asta de celelalte ekipe care inka nu le vad rezistind unei Brazilii in forma maxima :)
 
Eu vreau sa pun la pariuri 10 lei pentru Italia (sau Germania,ma mai gindesc) ,daca invinge Campionatul scot cel putin 100 ..
 
Italia are un coeficient mai mare...
Apropo ,o prezicatoare vestita din Europa(nu tin minte din ce tara) a dezvaluit victoria Italiei la acest Campionat :) Eu totusi voi pune 10 lei la pariuri ,sa vedem ce poate baba :) Daca pierd,promit ca nu mai ascult de preziceri sau alte chestii de astea.
 
Back
Top