Campionatul Romaniei

trubaneagra

New Member
As vrea sa vorbim si un pic despre campionatul romaniei,despre blaturi, meciuri si echipe.
echipa mea favorita e dinamo. cine a vazut meciul de duminica. a fost o lectie de fotbal data rapidului. si in supercupa au jucat mai bine ca steaua,n-au avut noroc. nu-mi place ca mai participa pe la unele aranjamente, dar cred ca meciul de duminica a demonstrat cum stau lucrurile,nu?
 
:grin: E straniu campionatu' asta al Romaniei. Eu personal nu mai yntzeleg ce se yntympla. E cam greu sa yntzelegi jocurile de culise aici. Ba mitica yi bun, da fanica yi rau. Ba nashu se nishka, ba nu se nishka. Gigi - ba e salvatoru celui mai titrat club din Ro, ba e un plug. Tzara tuturor posibilitatzilor :grin:
 
coolgreetings, you are wrong! :grin:
Dinamo - the best forever!!!
Ciine pina la moarte !!! :rock_liv:
 
Eu cred ca jocurile de culise distrug fotbalul romanesc la nivel de cluburi. Nivelul campionatului se apreciaza nu prin faptul ca el e tare disputat, ci prin aceea cum joaca echipele in cupele europene.
 
Asta-i asha o dvijenie despre care nime nika nu shtie :grin: De exemplu, tu, fiind preshedintele lui AS Roma yni dai nie o shtuka de bacsuri pt ca echipa mea - Galata -numaidecyt sa-i rupa pe Barca, fiindca altfel yi torba :lol: Sau ne-ntzelegem la ynceputul fazei yn felul urmator: eu ytzi dau 3 puncte la Istanbul, iar tu ymi dai 3 puncte la Roma. E mai avantajos decyt 2 egaluri, nu?
 
ei, negru, iaka tu ai gonit...
nu te internatzionaliza asa de tare, ca uiti sa vb romaneste... :smile:
campionatul Romaniei a progresat mult ... well, chiar in comparatie cu cel al Rusiei (daca mi se permite comparatia)... dar toti vor sa-l faca mai scandalos decat e.. toate chestiile cu 'jocuri strategice' despre care Dinu bodoganea toata vremea, si cumparatul de arbitri este exagerat in presa si in ochii lumii... ei, dar asa-i romanul.. nu-i tace clanta pana nu declanseaza o cearta...
 
steaua ar fi si mai buna dar numai fara "piti".

<font size=-1>[ Acest mesaj a fost editat de: niko pe 21-03-2002 14:58 ]</font>
 
Leppard, ai gonit si tu putin, dar te iert de data asta.. e adevarat ce spui si tu, dar nu se intimpla asta chiar la tot pasu'...
Niko: lasa-l pe Pitzi al meu in pace, ca-i baiat cumsecade....
Steaua rulez!!! (eva la tema, nu?)
 
alias, o fi el baiat cumsecade(?) dar nu si antrenor. eu sunt stelist dar de cand e piti la conducere se duce steua de rapa.
 
Dinamo se considera 80%/90% campioana.

Eu spun ca inca sunt 13 meciuri de jucat p-u fiecare echipa si sunt puse cite 39 de puncte. Nu cred ca cineva se poate considera deja campion.

Dinamo are sanse mai mari, dar ei trebuie sa demonstreze ca jocul lor e de campioana, atunci cred ca nu vor exista probleme.
 
Corleone, sper si eu sa poata demonstra ca sunt cei mai tari si daca nu sa mareasca apoi macar sa pastreze pozitia de lider si diferenta de puncte :grin:
In ceea ce priveste Steaua, demult nu mai este o forta, IMHO :razz:

Forza Dinamo!
 
Ieri Dinamo shi Ceahlaul au fost penalizate cu cyte 3 puncte. Blat! Noncombat - yn prima etapa a returului! Nu shtiu cine va cyshtiga campionatu', da imaginea clubului Dinamo yi down. Steaua... l-am vazut azi pe finantzatoru' echipei la tv, Gigi Becali, yntr-o emisiune. Mai mare tympit io demult n-am vazut. Un feli de plug. Jucatorii echipei ys implicatzi yn diferite scandaluri cu batai shi tot felu de kestii. Asha ca... io deamu nu mai shtiu ce sa cred. Cam plictisitor...
 
is de acord cu penalizarea aceasta a ceahlaului si a lui dinamo. oricum cred ca a fost un blat inutil facut de dinamo. dinamo e cea mai puternica echipa romaneasca la momentul dat. a demonstrat-o pe teren in meciul cu rapidul sau chiar si cu steaua in supercupa.
despre steaua,bai stelistilor daca nu scapati de piturca si gasca lui de mitocani ca Gigi si viorel paunescu apoi departe nu ajungeti. vreau sa ajungeti sa-i faceti concurenta serioasa lui dinamo. ma refer la jocul echipei. steaua joaca foarte slab. si trebuie sa recunoasteti. e mult sub dinamo sau rapid.nici nu mai vorbesc de craiova.
Forza Dinamo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Gigi Becalli e chiar o figura.. ma umfla rasul cand mi-amintesc toate disputele la care participa la proceul etapei.. Ioanitoaia se prikalea pe dos si pe dinafara..
dar asta nu dmeonstreaza nimic, doar ca romanii is buni de gura si smecherii...
ian ziceti care este clasamentul la zi... :smile: eu sunt cam departe si nu stiu... exact
 
declaratia lui Hagi in ceea ce priveste staful steaua. va rog comentarii asupra textului. vezi "alias" ca sunt si altii de aceiasi parere cu mine in privinta lui "piti".

INTERVIU GIC HAGI

Pentru prima oar, cel mai mare fotbalist romn al tuturor timpurilor atac n termeni duri "tripleta" stelist Punescu - Gigi Becali - Victor Piturc

l Horia Ivanovici

Gazeta sporturilor: Ce mai faci, Gic? Esti la Bucuresti sau la Constanta, alturi de tricolori?
Gheorghe Hagi: Snt aici, la hotel, la "Yaki", pentru c echipa national st la mine si vreau s m asigur c totul merge ca pe roate. Dar n loc s m ntrebati pe mine ce fac, mai bine ati scrie despre faptele incredibile care se produc pe stadioanele din Romnia.



Gazeta sporturilor: Adic, la ce te referi? La partida de la Piatra-Neamt?
M-ati nnebunit cu meciul sta... V spun sincer, mi-e sil de toat aceast blcreal din ultimele zile. Cutati numai scandalul, despre ceva pozitiv, despre lucrurile de substant pe care ar trebui s le facem n viitorul apropiat, nu ziceti nimic. Iar cnd vedeti nedreptti, fapte incredibile, care nu se mai petrec nicieri n lume, v faceti toti c plou.
Gazeta sporturilor: Gic, fii mai concret...
Mai concret? Pi, ce s v spun? C am fost n "Ghencea", la meciul Steaua - FC National, si m-am ngrozit de ce e acolo... Unde ati mai pomenit s-ti bati propriii suporteri, doar pentru c si strig si ei "of"-ul? Ce-am vzut pe "Steaua" este unic n toat cariera mea. Un abuz cum nu s-a mai pomenit niciodat! Citesc la voi n ziar c sefii de acolo spun c e casa lor si fac ce vreau. Se-nsal... Steaua este unic, nu e a nimnui, si asa va rmne ntotdeauna. L-am vzut pe Piturc fcnd si el gesturi dispretuitoare spre public. S nu uite c el trieste din spectatori. Ce s mai, nu e de nivel... Acei oameni, care strigau "Demisia!", asa simteau. E dreptul lor s l conteste si pe Hagi, fiindc asta e democratia. Nu e vina fanilor c echipa nu joac nimic. C, la Craiova, n-a tras nici un sut pe poart. Spuneti-mi si mie, ce performante notabile are Steaua de doi ani ncoace? Zero pe plan international! n tar, au cstigat un campionat pe care l-au luat cum stim...
Gazeta sporturilor: Totusi Steaua, cu Piturc antrenor, a reusit s rennoade traditia titlurilor dup o pauz de trei ani. Nu nseamn nimic asta?
Nu asta e problema, nu ntelegeti. Este inadmisibil ca suporterii s fie btuti la comanda unuia sau altuia care se afl chiar n fruntea gruprii pentru care ti-ai da sufletul. Cine snt acei oameni n negru care lovesc spectatorul simplu? Auzi ce amenintri, c se duc si stau n tribun si-i terorizeaz pe oameni... S-a srit prea mult calul! Ia nchipuiti-v c la Real Madrid 100.000 de "socios" scot acele batiste albe n semn de protest fat de jocul echipei. Ce face Del Bosque, l trimite pe Perez s-i ia la btaie pe toti? La Steaua, acum e mai ru dect pe vremea lui Ceausescu!
Gazeta sporturilor: Viorel Punescu, Gigi Becali si Victor Piturc n-au ascuns c vor s transforme Steaua n societate pe actiuni si s-o cumpere. Ce prere ai?
Ar fi cel mai mare abuz din '90 ncoace. Cea mai mare rusine posibil! Am auzit si eu c au depus nu stiu ce acte la Camera de Comert. S-o ia, si ce s fac? S-si bat n continuare propriii suporteri ngroziti? Nu se poate asa ceva... Steaua nu este a lui Punescu, Becali sau Piturc. Ei doar gestioneaz activitatea de la acest club. N-au nici un drept asupra Stelei! Stadionul e al Armatei, si l-au primit gratis, iar faptul c Gigi a bgat dou-trei milioane de dolari, el fiind, am nteles, principalul finantator, nu nseamn c poti s iei acas culorile "ros-albastre". Steaua e un blazon, o onoare a Europei. Apartine publicului si membrilor fondatori, care aleg n mod democratic de cine s fie condusi. Nu cum a vrut Punescu... Dac gresesc, sefii pot fi schimbati. Asa e peste tot n lume. De fapt, Steaua nu va fi cu adevrat a lor n veci!

l. "Steaua nu este a lui Punescu, Becali sau Piturc. Ei doar gestioneaz activitatea de la acest club Ce performante notabile are Steaua de doi ani ncoace? Zero pe plan international! n tar, au cstigat un campionat pe care l-au luat cum stim"


<font size=-1>[ Acest mesaj a fost editat de: niko pe 28-03-2002 04:19 ]</font>
 
Back
Top