CD for cars

Trinux

New Member
Popor, vreau sa-mi iau la masina un CD player, dar unii zic ca cica nu face fiindca de la vibratiile masinii se strica repede... Voi ce spuneti? La noi mai ales cum sunt drumurile :crazy: :crazy: :)
 
Trinux face chiar tare mult! Iti recomand un CD player cu mp3 deodata, dar cumpara-l de undeva din europa ca preturile is mai ieftine
 
Heheeh... Nu uitatsi, cu el trecets vama de la MOLDOVA, unde vameshii cam iau impozite p\u oricare tehnika care vad la tine, shi tre sa mai plateshti p\u cdplayer!
 
Popor pe mine nu ma intereseaza de unde sa-mi iau si ce model... Eu vreau sa stiu cit tin ele, nu se strica repede?
 
Sfat

Conteaza modelul, deaorece daca iti planuiesti sa-ti achizitionezi un CD-Player de firma, atunci nu vei avea probleme cu rezistenta sau calitatea sunetului.

Marci Bune:

Sony
Panasonic
Pioneer
JVC

Problemele cele mai grave care le vei avea vor fi daca intri intr-o groapa cu 100 km/ora, poate se va "reseta" cd-ul (sau o mica pauza), dupa care isi revine.
Unele modele au memorie, si astfel scapam si de aceasta problema.
 
Cumpara fara griji. Principalu cumpara unul de la o marca mai buna. Sony si Pioneer produc cele mai calitative (de BOSE si KONZERT nu vorbim, cred ca nu til cumperi pentru maybach :lol: ). Si cum a zis ciofu, cumpara unu cu mp3 sau wma support. Cu primul ai 100+ cintece pe cd, cu adoilea - 200+. Orice mp3 player are DSP (dynamic shock protection),anti shock sau alte variante, depinde de firma. De exemplu,eu am un mp3 player de la phillips cu 480 shock protection. Asta inseamna ca tu poti 4 minute sal arunci de pereti si muzica o sa cinte :crazy: . Pretul la un mp3 player bun pentru masina se incepe in juru la 150 euro (aici in Austria, in orice caz)
 
Back
Top