Click "I agree" on the bottom of the page.

andriel

New Member
Adesea suntem rugatsi sa click I agree pe diferite saituri - fie inregistrarea de email box sau cumpararea produselor. Catsi totusi au citit la viatsa lor un agreement din asta de la inceput pana la sfarsit? Ce zice? Care e prikolul?
 
eu l-am citit pe cel de la hotmail.com

dupa asta eu nu m-am folosit de serviicilor lor :grin:

PS: intr-un cuvint, daca se intimpla ceva ne to, atunci tu eshti vinovat shi tu vei plati pentru totul - bani pentru judecata/proces, pentru avocat, pentru recompensa morala shi materiala, etc. apasind 'i agree' te conformezi cu o multsime de chestii nu chiar placute shi te-ash sfatui sa citeshti o data, pentru fun :grin:
 
da` ele(agreement-urile) pentru asta si-s facute: ca lumea sa nu le citeasca :grin: si apoi sa cada in torba.
iaka eu in viata mea am citit doar un agreement da` tot nu tin minte shi era acolo, in rest doar le parcurg cu PgDn :smile:

<font size=-1>[ Acest mesaj a fost editat de: TRiX pe 24-03-2002 16:43 ]</font>
 
citeodata e necesar
daca citesti ce e scris la hotmail.com, atunci vezi ca MS are depturi depline asupra mesajelor tale, adica daca ai scris un roman , ei pot sa il publice si sa nu se imparta cu banii :) fiindca el e al lor :)
 
da nia ni-i poh#i :grin: ... in orishe caz de hotmail ...ca eu nu-l folosesc ..si vashe haideti sa deschidem un mail server a nostru ..la doomie pe nootbook :grin:
2 Doomie: da tu sa nu ne 4iteshti scrisorile...
 
legion - ian mai lasa tu ideile tale :smile:
vashe, utilizatsi mail.md. acolo la nimeni nu le pasa despre ce facetsi voi, dar shi mesajele pot sa dispara simplu de tot (accountul meu de 3 ori a fost shters. oamenii se chinuiau sa imi faca mail-bombing :demon: )

PS: da, kstati, http://www.mail.md/index1.html - link unde va putetsi inregistra (prosta mail.md dzishi ca "registration is stopped", nna)
 
ha ! ..sa ma fiut in mail.md ...si nia ni-o disparut 3 mailuri ...si erau destul de importante (ini scrie "You have recived a kill signal") ... si am bagat eu piula ...
 
bai, shi om intreg o sa ishi tsie emailuri importante pe un free email service? :smile:

asta je nu ii deshtept din partea ta sa fashi asha ceva. mai ales sa te foloseshti de un mail service din RM :grin:

PS: mail.md ii bun pentru spam, samd
 
ah, da, cind trimitsi email de acolo in headers la mesajul trimis nu se inregistreaza IP-ul de origine.

cred ca mai departe nu tre sa explic :demon:
 
shi patanii de la yahoo o afighit in ultimul timp, vor parale pentru pop3 shi forwarding........ negodeaii
 
o consecinta a neluarii in considerare a ceea ce inseamna "i agree" a fost blocarea si excluderea mea din lista membrilor nitrocliks.net. pentru ca am folosit mai mult de una adrese mail ieri m-au anuntat politicis ca contul meu este blocat desi avansasem destul de mult pe nitro. uite asa ... :tu_mori:
 
Back
Top