Comparatii

Codrin

Pe lumea cealalta
Daca gasiti doua chestii, din orice domeniu, care au un numitor comun { filme, muzici, orase, flori ... nush, orice :D } ... comparati-le intre ele, spunand pe care il preferati si de ce.

Doua prime comparatii de la mine :

"Rome" e un film despre antichitate mult mai bun ca "300", desi e serial. :cool:

Brasovul e mult mai frumos ca oras medieval decat Sibiul, desi concitadinii lui SweetKeo se chinuie sa il renoveze pe al lor mai ceva ca intr-o orgie de mesteri manoli. Si asta chiar daca sunt anul asta capitala culturala europeana, nu peste 3, cand il termina. ... In fine, dincolo de lucrari de restaurare si decopertari, Brasovul castiga mult prin culmile muntoase si turnurile inalte de pe care il poti admira in toata splendoarea, si prin imprejurimile cu obiective turistice mai numeroase decat la sibieni.
 
Imi place mai mult Pelesul decit castelul Bran, e mai bogat si are camera aia turceasca, mmmmmm...imi place mai mult ciocolata alba decit celelalte, imi place mai mult primavara decit alte anotimpuri, caci te scot afara razele soarelui si aerul primavaratec si iti arunci hainele groase la naiba..
 
imi place Castelul Corvinestilor mai mult si decat Pelesul si decat Bran-ul, caci e mai gotic - celelalte doua prea s-au umplut de arome dulci de la parfumul reginei Maria, sunt complet feminizate de ea :na:

imi plac mai mult albinele decat furnicile, pentru ca si daca intzeapa, macar alea fac miere nu numai inutile si iritante musuroaie ... iata, ele ar trebui sa fie considerate superlativul insectelor harnice, nu proastele de furnici :D
 
imi plac dramele mai mult ca comediile, imi plac barbatii inalti si nu cei scunzi ( desi iubirea vietii mele a fost putin mai inalt ca mine ), imi place mai mult caldura excesiva decit frigul excesiv.
 
imi plac mai mult fetele in fustitze sau rochii, decat in pantaloni

si mai mult cainii decat pisicile :cool:
 
Imi place mai mult baschetul decat rugby

Imi place mai mult iarna decat vara....

imi place mai mult baschetul decat iarna pt k iarna nu ai sanse sa bascheti, dar baschet ai sanse sa iarna... sau invers.
 
imi place cel mai mult polo-ul { apos, nu calaristic } dintre toate sporturile de echipa ..... si decat inotul deasemenea, care de abia ajunge, ca sport, la nivelul celei mai plictisitoare parti a antrenamentului pentru polo :D
 
imi place squash mai mult ca badmintonul

imi place marea mai mult ca oceanul

imi plac rochiile mai mult ca pantalonii.
 
imi place mai mult psihologia freudiana, decat cea behaviorista, insa ambele sunt incomplete si reductioniste.

imi place sa merg cu trenul si nu cu autocarul.

imi place marea tumultuoasa mai mult ca cea linistita.
 
Ce sofisticatsi suntetsi :D
Parerea mea de tsaran e ca imi place ciocolata cu lapte decit cea fara :na:
 
adrenalina;171073 said:
imi place sa merg cu trenul si nu cu autocarul.
Eu chiar as generaliza asta la toate mijloacele de transport in comun. Sunt mult mai simpatice si romantice cele pe shine : tramvaiul, trenul, pana si metroul, decat cele pe rotzi : autobuze, microbuze, troleuri, rutiere, autocare si tot restul septelului.
 
imi place mai mult sa calatoresc cu avionul decat cu autocarul(nu mai stiu cati km am facut in ultimul an atat cu unul cat si cu celalalt)

imi place mai mult sa calatoresc decat sa stau in Chisinau

imi place mai mult sa admir pozele pe hartie si nu la PC

ps. Codrin mi-ai facut pofta de Brasov:na:..am fost fericita acolo..fie si pentru 2 ore:)
 
imi place luna mai mult ca soarele (pentru frumusete)

imi place sa scriu scrisori mai mult decit sa telefonez

imi place sa fotografiez mai mult decit sa pozez

imi plac cartile mai mult ca ecranizarea lor

imi place stilul elegant mai mult ca cel sportiv
 
imi place sa admir mai mult apusul soarelui decat rasaritul...

imi place mai mult sa fiu rasfatata decat sa rasfat...:D
 
linar;172988 said:
imi place sa admir mai mult apusul soarelui decat rasaritul...

imi place mai mult sa fiu rasfatata decat sa rasfat...:D

bizara coincidentza :)


imi place mai mult noaptea decat ziua
imi place mai mult a IIa jumatate de primavara decat prima
 
Back
Top