Dăruieşte sărbatoare copiilor !

Artur

ATACant
Sărbătorile de iarnă sunt cele mai frumoase din an, cu toții simțim nevoia de a oferi caldură celor apropiaţi. Fiecare din noi are un Moș Crăciun în suflet, care acum se poate materializa cu uşurinţă. Vă cerem ajutor din partea unor pici de la gimnaziul-internat din Leova.

Asociaţia Tinerilor cu Atitudine Civică (ATAC), sustinuţi de un grup de tineri, organizează un eveniment pentru 100 de suflete micuțe din Leova. Copii au încetat să mai creadă în minuni, acum le putem oferi ocazia să viseze şi să aibă încredere într-o viaţă mai bună.

Sâmbată, 29 decembrie, în incinta liceului Gh. Asachi (str. Puşkin intersecţie cu str. 31 August) între ora 10 şi 12 se vor colecta donațiille voastre. În afară de hăinuţe, cu banii colectaţi se vor procura ciorapei, lengerie inventar sportiv etc, lucrurile de care au ei atât de multă nevoie.

(Pentru a asigura transparenţa acestui eveniment vom face o inventariere completă a lucrurilor, proces verbal şi listele cu semnăturiile celor implicați.)

Un pic de dragoste și voie bună
- o zi frumoasă.
Puțina tandrețe, o vorbă dulce
pentru un suflet drag.
Fă-i să se simtă ca acasă.

Pentru orice întrebare puteţi contacta organizatorii la adresa - atac.ngo@gmail.com, sau la următoarele numere de telefon:

Cristina Trofim - coordonatorul proiectului - 069000923
Artur Gurău - director executiv ATAC - 069165425
 
URĂTURA OFICIALA A CAMPANIEI "Daruiește Sarbătoare Copiilor"

Aho aho copii si frați
Stați puțin si ne ajutați,
Unor pici orfani si triști
Ce n-au mame si tătici,
Să le facem bucurie
Să le aducem veselie
Ciorăpei le trebuiesc
lengerie bănuiesc
mingi si șah ei au nevoie
pt a face sport la ore
suflete voi mari aveți
acestor fete și baieți
sa le facem braduleți
sa mai creada n Moș Crăciun
Să aiba un an nou mai bun
veniti cu tot ce aveți
sâmbată de cum puteți
de la 10 dimineața
pan la 12 in fața
la liceul gh asachi
cu desagele în spate
v-asteptam cu nerăbdare
la mai mulți si la mai mare.

copywrited! autor - trofimash :)
 
foarte frumoasa initiativa..
imi place..

eu tot vreau sa vin..
la ora 10, da?

am eu niste carti pentru baieti si fetite destepte.

Sanatate!
 
Simbata, 29 decembrie, Ora 10-12, liceul Asachi, plecarea grupului ATAC in Leova, imediat dupa colectarea contributiilor voastre.

Pina acum deja s-a reusit colectarea unor bani de la anumite persoane care nu pot veni simbata.

Copii au intre 7 si 17 ani iar administratoarea ne-a spus de ce ar avea nevoie copii in afara de hainutze.

Din banii colectati vom procura ciorapei, lengerie, maiouri etc LA moment negociem si cu persoane juridice, producatori cunoscuti din moldova, care pot sprijini aceasta initiativa a tinerilor.
 
Artur, la Leova ajungeti nu doar voi, situatia de la gimnaziul-internat din Leova nu-i atit de rea... Gmnaziul-internat din Napadova (r-ul Soroca sau Floresti, nu mai stiu) , uite astia ar avea si mai mult nevoie de un ajutor. La ei la Internat e dezastru. Oricum orice initiativa de a oferi ajutor cuiva e binevenita :)
 
Back
Top