Despre Barbati

PAULA_R838

PAULA_R
Hai Sa Vorbim Despre Barbati...dorintele, Secretele Si Ce Vor Ei.
Regula E Clara...doamna In Societate, Gospodina In Casa Si Curva In Pat.
Ce Parere Aveti Voi , Fetelor?
 
Shi Fain!
Da Se Poate Eu, Se Poate Eu Sa Deschid Tema: "Despre Femei", Care Ar Urma Conform Lantului Logic?!
PAULA_R838, nu ne spui nimic-nimic la tema pe care ai deschis-o recent : "Despre Femei Si Barbati" ?!
cff57725319d9411d94737b1bcb594be.gif
 
Kara;200280 said:
Shi Fain!
Da Se Poate Eu, Se Poate Eu Sa Deschid Tema: "Despre Femei", Care Ar Urma Conform Lantului Logic?!
PAULA_R838, nu ne spui nimic-nimic la tema pe care ai deschis-o recent : "Despre Femei Si Barbati" ?!
cff57725319d9411d94737b1bcb594be.gif

se poate draga kara...cum sa nu , chiar ti-as sugera niste informatie ce sa spui in aceasta tema "despre femei" /"Timp de milenii, până nu de mult, femeia era înainte de orice, soţie şi mamă; funcţie de acest rol era considerată împlinirea sa, justificarea şi fericirea sa. Natura a făcut femeia cu o fiziologie proprie, cu funcţiuni, talente şi meniri specifice, cu sarcini şi datorii. Sub aspect biologic, ea părea făcută pentru bărbat şi pentru copii. Aceasta era gloria şi şansa sa şi avea acces în lume numai prin bărbat."

acum hai sa vorbim despre barbati, nu? ce vor ei ?
Vor sa ne arate ca sunt innebuniti dupa noi, dupa formele noastre, dar... nu o fac prea des, pentru ca pare ca suntem simple obiecte sexuale pentru ei, insa nici prea rar. Vor o partenera care sa nu intarzie niciodata peste program, sa nu isi ia niciodata de lucru acasa, sa lase problemele de la servici la usa, sa nu se duca la sedinte nationale sau team-building-uri in alte orase, sa nu aiba colege dragute si inteligente si sa fie la orice ora din zi si din noapte dispusa sa-l asculte.
 
Motto:
"Barbatelu' meu shel bun.. pi unidi Doamne shade? Sta matinca poate-n drum... shi indura foame, sete"

sa incerc sa ghicesc eu ce vor barbatii...
- vor ca femeia sa nu se supere atunci cand sunt obositi shi nu pot sa
participe la diferite chestii.
- vor doua
- se vor increzuti shi tari
- vor sa gaseasca feminitate shi blandete intr-o femeie
- vor sa nu achite consumatia ei.
- vor mashini cu roti frumoase.
- vor totul gratis.
- se asteapta la cat mai multa recunostinta shi fericire in ochishorii ei cand ii face un bine.
- barbatii artisti vor ca femeile sa perceapa simtul asta shi sa le devina un obiect al inspiratiei.. sau cel putin sa particepe la crearea arteeei.
- nu vor sa li se zica pui, mititelu, scumpuletzu, motanelu, puishor... ca altfel... nu mai par mari shi puternici.
- se vor unici shi speciali in viata unei femei.
- in momentele de criza, vor ca femeia sa aiba un insight shi sa perceapa deodata prin ce probleme trece, fara ca sa deschida gura.
- se asteapta ca ea sa shtie cand sa taca, cand sa vorbeasca, cand sa jaleasca, cand sa se dezbrace, cand sa se lase dezbracata.

shi-n genere. barbatii sunt minunati. nu e vina lor ca natura i-a facut cum i-a facut. :D mi-a spus odata o colega indurrata, se vede :shi-asha pe lume atatea porcarii shi murdarii... dar Dumnezeul a creat ink shi barbatul. mi s-a parut amuzant... :))

Ne... barbatii sunt o minune!! uneori... din cale-afara de extraordinari! ADOR BARBATII. Shi INSIST sa cred ca pt ei nu suntem obiecte sexuale. Suntem fiinte sexuale. Shi ei sunt programati genetic sa ne perceapa asha shi nu numai asha. Ca altfel... n-am mai suferi, ei, mititeii din cauza scorpiilor astea de femei uneori insensibile sau prea sensibile.
 
PAULA_R838;200254 said:
Regula E Clara...doamna In Societate, Gospodina In Casa Si Curva In Pat.
Ce Parere Aveti Voi , Fetelor?

e bine ce zici...daca nu vrei sa-ti pierzi barbatu si daca nu vrei nici tu s ate plictisesti de relatie asa trebuie sa fii
 
adrenalina;200399 said:
is a opta minune a lumii :D

adrenalina... barabutul e prima minune a lumii! Femeia a 8-a :D. A doua e masina, a treia telefonul, a patra calculatorul, ... a opta e femeia! :D

paula iar povesti din popor. Si apoi Kara are dreptate in ceea ce priveste tema.

capsunica, stii Dumnezeu nu a creat SI BARBATII ci SI FEMEILE... sa-i spui colegei tale ca a gresit ordinea:D ;)
 
PiggyEFromHell;200449 said:
adrenalina... barabutul e prima minune a lumii! Femeia a 8-a :D. A doua e masina, a treia telefonul, a patra calculatorul, ... a opta e femeia! :D


capsunica, stii Dumnezeu nu a creat SI BARBATII ci SI FEMEILE... sa-i spui colegei tale ca a gresit ordinea:D ;)

linar... acum vezi? cum sa nu fie... de ex. piggy o minune?... mai mare minune shi mai scumpa pe lumea asta nu-i... nu-i asha? de aia shi-l iubesc eu asha de mult!
masculinstu' mamei!... :D ti bat! toti voi trebuiti batuti! barbatul e perfect. dar prea multa perfectiune deranjeaza. :))
 
Hmm, sorry daca acesta este un post numai pentru fete, dar am sa spun si eu ceva.

Fetelor, da, voi ati iluminat cel mai bine situatia care este vizibila la fiecare barbat, adica ce vrea el de la o fata.
Sa nu uitati ce mult depinde si de fiecara barbat in parte si inca un secret mare daca voi nu-l stiti, totul depinde de voi, cum va prezentati voi in fata lui. Daca va prezentati ca niste fete pentru casa asa si o sa ramineti tot timpul, daca va prezentati ca fete de business, pretul vostru creste, daca va prezentati ca un prieten foarte bun, o sa fiti duse pe palme de barbatul dat, si tot asa.
Asa ca lasati jelea si mai uitati-va la voi, cum aratati, cum va purtati, ce faceti pentru a schimba ceva in viata voastra si nu dati vina numai pe barbat. In primul rind trebuie sa aveti grija de voi, ca barbatul sa aiba ce acapara.
Insa majoritatea barbatilorvad in fete numai sex, Hmmm, dar sa nu uitam ca de sex nu numai noi avem nevoie, dar si voi, asa ca inca nu se stie cine va foloseste mai mult, noi pe voi sau voi pe noi, depinde de fiecare caz aparte.
Toate fetele vor acelasi drept ca al barbatului, dar nu fac nimik pentru asta.
Ca exemplu simplu: de ce la noi, tot timpul barbatul achita orice masa cind mergeti impreuna undeva? nu va-ti pus aceasta intrebare? De care drepturi mai poate sa mearga vorba?
Pentru a lua ceva, trebuie sa dai ceva, aceasta e regula vietii.
Succese !!!

Moto - vse mujiki kozli, vse babi stervi, asta a fost demonstrat.

Daca vreti sa fiti pretuite, trebuie sa va puneti acel pret, dar pretul sa corespunda calitatii.
 
Faza cu prieten e...:D Draga Jokey, de pe ce planeta vii? De unde atata intelepciune?
Apropo, eu nu vad doar sex intr-o fata... mai vad si spalat vase, curatenie in casa etc... :D
 
PiggyEFromHell;203845 said:
Apropo, eu nu vad doar sex intr-o fata... mai vad si spalat vase, curatenie in casa etc... :D
si daca nu face curat si curatenie..? Ce faci? pa si pusi, urmatoarea...
Cat spirit practic, demn de admiratie..
 
f tare tema

babatul ideal in faza dinainte de ati fi sotz; galant, sa te respecte, nu neaparat sa-ti ofere marea cu sarea dar macar un buchet de flori, sa fie demn , sa aiba principii, sa te sustina, sa te faca sa te simti femeie( cel putin 1 data pe zi)

Ce e asta? un fel de siguranta si putin mai mult decat atat.
ca sotz, sa nu uite ca esti femeie desi esti si sotie si mama, sa nu uite si sa-si mentina principile, sa te ajute la treburi casnice, sa scoata copii la plimbare fara sa se gandeasca ca e lucru de femeie, sa iti faca un ceai cand esti bolnava, , sa mearga la petreceri, sa-ti spuna ca esti frumoasa si sa vezi asta in okii lui etc

Nu shtiu daca cer multe dar eu am gasit acest " specimen" cu care imi impart viata si sarcinile zilnice.
Relatia ideala . parerea mea, e aceea unde nu sunt granite de genul femeia tre sa faca, barbatul tre sa faca....
 
Back
Top