Intrebare

FogDucker

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ
Nici macar nu am observat lucrul acesta, pana cand cineva a facut o comparatie de genul "avionul era vopsit ca si gardurile din Moldova"; acum ca ma gandesc si ma uit la poze facute prin RM si Moldova romaneasca, intradevar majoritatea gardurilor sunt verzi. De ce oare??
 
FogDucker;206857 said:
Nici macar nu am observat lucrul acesta, pana cand cineva a facut o comparatie de genul "avionul era vopsit ca si gardurile din Moldova"; acum ca ma gandesc si ma uit la poze facute prin RM si Moldova romaneasca, intradevar majoritatea gardurilor sunt verzi. De ce oare??

Te intrebi de ce anume culoarea verde ? Explicatia a fost data demult. Functia "gard verde" poate fi analizata in felul urmator :

1) Verde = ve + rde = e (v + rd).
2 Gard = ga + rd
Sinteza acestor functii poate fi exprimata prin : e(v+rd) + (ga+rd)

unde "e" = constanta de prostie pentru logaritmului natural al intrebarilor de acest gen, "rd" = infinitatea raspunsurilor debile pe care "e" le admite pentru a ramane valabil.
 
nu stiu cum mai e acum,dar in urma cu 10-15 ani,blocurile noi aveau casa scarii vopsita in verde,apartamentele aveau bucatarii verzi si bai la fel de verzi...Se presupunea pe atunci ca ar fi cea mai ieftina vopsea...
 
Back
Top