Limbi moarte !!!

perscorillo said:
Din cate am putut sa-mi dau seama pana acum, Filipelus Gargarelus, marea ta problema este aceea de a eticheta instantaneu persoanele cu care vii in contact. Daca nu reusesti sa constientizezi eroarea pe care o comiti procedand in felul acesta, iti spun cu mana pe inima ca-mi pare nespus de rau pentru tine. Oamenii nu sunt lucruri neinsufletite, londonboy. Invata sa discerni intre atitudini si esente, intre 'a fi' si a 'parea'. Dar deja e prea tarziu pentru tine. Cu regret o spun...

Sa stii ca tot mai astept raspuns la intrebarea despre protectia suspecta pe care i-o acorzi acestui individ (despre care ai insinuat ca ar fi "rusnacel", asta a propos de etichetari) care uraste "societati" si popoare intregi.
 
Despre ce-i vorba...?? Despre faptul ca astazi pe Terra exista mai mult de 1 milion de limbi...
Problema pe care o pun eu in discuti este moartea limbilor... si anume statisticile arata ca anual mor in jur de 200 de limbi...

Stii care e cea mai grea limba? Prima.Si dupa aia limbile nu mor niciodata.

Acum serios vorbind,hudafacchears? De fapt gresesc,esti probabil ingrijorata de moartea limbilor.Sorry :))))
 
Back
Top