Mainele Negre.

Viorel

New Member
Cred ca ar fi bine sa cream o societate al celor ce stau la negru. Putem face de exemplu schimb de informatie , intalniri.... betii mixte. Cum va place propuneria?
Io sunt Viorel din Berlin- cel mai harnic si cel mai purtator de reclame din oras.
 
idea nu-i rea, ca-ti sunt din germania pe forum???

in Italia exista asa ceva, in fiecare oras imi pare, clar ca nimic oficial, lumea se strange la weeked ca sa discute despre orice...
 
Totul depinde de mine. Nu ma trimite acasa nimenia pina cind nu fac eu vreo gresala.
1. Legea numarul unu: nici odata sa nu spui numele tau adevarat si de unde esti.
2. Sa spui ca nu ai avut cetatanie: exemplu: Sunt crescut la o casa de copii din Alma-ata. Dupa ce sa destramat urss am plecat in Rusia.
Omul fara cetatanie nu poate fi deportat.
Legea numarul doi.:
1. Fiind prins prima oara ai dreptul sa ceri azil politic. Dar politzia deseori incalca acest drept- iti ignoreaza cererea( neoficial). Adica se fac ca nu te inteleg. Aici trebue sa dovedesti tarie de caracter. Exemplu:
1. Sa nui lasi sati ee amprentele degetale chiar daca te vor forta fizic!
2.La toate intrebarile raspunzi un singur cuvint: AZIL!
3. In cel mai rau caz anunti greva foamei.
Daca Radule te mai intereseaza ceva intreaba. Voi fi fericit sa te ajut.
 
Viorel, politistu nare voie sa te puna cu forta sa dai amprente, never, asta e incalcarea Conventiei europene pentru drepturile omului, asa ca ii zici simplu verpiss dich
 
Ciofule, Daca tot ce e scris in conventie sar indeplini ar fi foarte bine. Si eu nas fi nevoit so fac pe Stirlitz. Din pacate realitatea e alta- si amprente cu forta iau, si in avion te baga ,si la carcera pentru ca faci greva foamei, si multe altele. Numai ca asa ceva nu se afisaza.
Un banc:
Se intilnesc doi Moldoveni ilegali in berlin si unul spune:
-- Ion, am auzit ieri o poveste asa de minunata ca imi curgeau lacrimi, se incepia asa:" Toti oamenii se nasc egali in drepturi si egali in demnitatea sa. Fiecare om al Pamintului are dreptul la bunuri materiale si la munca."
Si se mai spunea in povestea aia ca toti au dreptul sa traiasca acalo unde vor.
 
Back
Top