Masturbarea

oby

Forever Changable
:chainsaw: Cine vrea sa discute despre :confused: masturbare:confused:.... as avea placerea sa va aud opiniile referitor la emotii,proces,sfarsit, inceput,etc... :shakefist:
 
i am sorry...da la sub tema asta era scris..sex, extaz,durere..de unde stiu eu ce proavoaca masturbarea la oameni
de asta si am intrebat :)
 
:)

cred ca deja e dapasita ideea precum ca masturbarea ar avea consecinte psihologice si e nasanatoasa. In prezent se aduc mai multe argumente in favoarea masturbarii (lipsa unui partener ; mai ales ca citisem undeva ca te ajuta sa-ti descoperi punctele mai sensibele. :)
 
Re: :)

to oby: pui pe cineva sati spuna ce simte fara ca tu sa incerci macar sa redai experientsa ta, mda ;) "Nu frumos" :)
 
Re: :)

dictionar said:
cred ca deja e dapasita ideea precum ca masturbarea ar avea consecinte psihologice si e nasanatoasa. In prezent se aduc mai multe argumente in favoarea masturbarii (lipsa unui partener ; mai ales ca citisem undeva ca te ajuta sa-ti descoperi punctele mai sensibele. :)

hah ha.. kiar nu stiam ca kandva mastrurbarea era considerata nesanatoasa...dar cum argumentau?

da referitor la puncte sensibile..mi se pare ca aici suna a adevar
 
Re: :)

promd said:
to oby: pui pe cineva sati spuna ce simte fara ca tu sa incerci macar sa redai experientsa ta, mda "Nu frumos"

eu am deskis thread de discutie si nu pun pe nimeni:glomp: cu de-a sila :)

plus la toate aici nu e cabinet de sexolog... vorbim ce vrem si cu cine vrem...

eu cred ca mastrubarea...de exemplu nu are nici un sens cand ai partener stabil... pe care il iubesti si cu care sexual va potriviti.... uite ce zicea dictionar... lipsa de partener...cred ca asta DA..si anume pt persoanele care au fost sexual activ..de exemplu, pt virgine..masturbarea am impresia nu e de folos :)
 
Re: :)

ee, "Nu frumos", prea ai generalizato, trebuia s-o redai intr-un stil "personalizat" ;) anyway e relativ specific pentru fiecare ;)

Are folos la timpu ei ;)
 
SEXU e ca MINCAREA.....

poti sa maninci cu cineva....cu o fata..cu un baiat..
poti sa maninci in grup....da, in principiu poti...de ce nu?

da poti sa maninci si singur.....ca tot satul ai sa fii....

principalu e sa maninci cu pofta!
 
Re: :)

promd said:
ee, "Nu frumos", prea ai generalizato, trebuia s-o redai intr-un stil "personalizat" anyway e relativ specific pentru fiecare ;)

Are folos la timpu ei ;)

eu cred ca nici macar nu ramai satul cand manaci singur...nu stiu cum e lipsist de magie...si transpiratie :) uneori :)
 
Re: :)

oby said:
eu cred ca nici macar nu ramai satul cand manaci singur...nu stiu cum e lipsist de magie...si transpiratie :) uneori :)

de transpirat...transpiri...daca no faci alihamete....
de saturat...te satur....sa ai rabdare doar....

da deam despre magie.....fata draga....aprindeti niste luminari....si vorbeste in gand cu Brad Pitt....magie 100%

bineinteles.....daca iti sta in gat....suna la prieteni!
 
offtopic

Maria Magdalina ,ti-as recomnada sa fii mai atenta cum te adresezi celor de pe forum , adresari de genul : ''fata draga ''nu cred ca sint binevenite. ;)
 
De ce ? Crezi ca s-ar confunda "fata" cu "virginika" si s-ar putea simti acuzata ca se satisface numai prin masturbare ?

Dictionar, suna a nick de patan si nu pari a fi in pericol. Shi te sesizezi din senin, dara ?
 
si eu iti recomand ceva, dictionar.....cu mesaje din astia sa nu mi te adresezi...stiu exact ce se poate pe forum si ce nu se poate.... si in cazu dat "fata draga" nu a sunt nicidecum nerespectups...
 
Fata draga, nu fii trista / Fiindca e pacat / Fara lacrimi, nu exista / Dor adevarat ... Cum era hyineaua aia ? :D
 
daqa era Viva discutiile erau mai aprinse, insa e romantica, e o categorie a forumului publica shi unii tipa se rushineaza... daqa ar fi de facut un poll, ar maxim unul din 10 care ar spune ca n-a masturbat sau ca nu masturbeaza ;)
 
Re: :)

..si anume pt persoanele care au fost sexual activ..de exemplu, pt virgine..masturbarea am impresia nu e de folos :)


Nu cred ca ai dreptate in privinta virginelor,este de folos si pt ele,chiar de mai mare folos in unele cazuri...Fantezia in functiune si bine ati venit in al noualea cer!
 
Back
Top