Mazda 323F vs. VW Golf

Bun .. din punct de vedere care e mai bun , nu pot sa zic, dar 323f am personal si ma satisface. Reactia e buna, viteza tot, consumul e normal la ~8 litri. Salonul spun unii ca e cam asezat , dar cel putin e mai incapatoare decit pare de afara. Plus, design-ul launtric mi se pare mai bun.VW e fina masina, dar mi se pare cam patrata inauntru.
 
Eu ma gindeam de ce oare VW GOLF din acelasi an cu MAZDA 323F este mai scump cu vreo 500 eur. Daca nu este prea greu, poate cineva sa ma lumineze prin ce difera Golf de Mazda?
 
Spune-mi asa un lucru. Unde ai de ghind sa folosesti masina?
Daca in Moldova. Reparatie si mentinerea a unei masini germane e mai ieftina decit a unei japoneze.
In cea ce privesc restul caracteristicilor - e greu de spus ceva pina nu shtim toate detaliile despre ambele masini... Adica anul, volumul motorului, ce are in complect la urma urmeu stare tehnica a masinei.
 
Golf-ul e vestit ca o masina foarte rezistenta, toti stiu cat de buna e si cred ca numarul de masini vandute in intreaga lume, si mai ales in Europa deja arata ce inseamna Golf-ul.
 
stati baieti oleaca aicea deja depinde de motor daca voi aveti in vedere cine pe cine rupe dar eu socot ca si mazda nu este rea
 
eu socot ca o mazda 323f cu motorul 1.5 (are un prieten deal meu cu asa motor) sa se puna cu un golf 1.5 apu mazda il rupe
 
Back
Top