Mold Netul este un nume valabil pentru toata republica sau n

Kombinator

New Member
Ce va imaginati Dvs. cind auziti numele MoldNet. Cind eu aud acest nume deodata i-mi inchipui un patron care arde de dorinta cit mai repede sa i-si umple buzunarul pe baza utilizatorilor. Acest termen il aud numai in Chisinau si pe paginile din Chisinau. Reteaua care se construeste in Chisinau este total izolata de peginile ce se dezvolta in restul republicii. Spre Exemplu daca in Ungheni apare o pagina ea colaboreaza numai cu paginile din alte orase (in afara de Chisinau)Se face o impresie ca tot ce se face in Chisinau se faca pentru bani si pentru Chisinau dar nu si pentru Moldova. Toti striga in tote partile MoldNet..... MoldNet dar au in vedere doar ChishNet(Choshinau Net) Si nu trebuie sa i-mi reprosati in celelate orase sint putini utilizatori. Sint Chiar destul de multi. Datele oficiale despre numarul utilizatorilor din republica sint departe de adevar. Omeni buni, mult stimati utilizatori din Chisinau poate mai corect ar fi sa va numiti ChishNet..... iar noi acei din provincie MoldNet?
 
Hmmm, MoldNet-ul este fignea,
Doar Relsoft, MoldPak( care tot nu e cine stie ce ), shi moldtelecom sunt operatorii care dezvolta internetul in Provincie...
 
cu greu cred ca expresia *dezvolta internetul* poate fi atribuita chestiilor ce se intimpla in provincie...

si desi Moldpacul ii considerat nu shine stie ce, baietii inca mai fac treaba, nu cum faceau pe timpuri cei drept, cind erau numai ei prin Balti cind lumea nishi de Internet nu auzise...
 
Dune, asa printre altele ar trebui sa stii ca moldtelecomul a pus internet prin toate fostele centre raional din MD.
Drept ca calitatea lasa de dori, dar net este ...
Eu spre axemplu asta vara aveam net acasa pe malul prutului ... :wink:
 
Back
Top