moldtelecom, plus sau minus pentru Internetul din Moldova

iulik

New Member
Ce spuneti voi despre activitatea Moldtelecomului? Este o activitate benefica sau nu prea pentru dezvoltarea retelelor internetului pe teritoriul Moldovei ?

_________________
Best regards from iulik:
------
TEL :sad:3732) 9173541
http://books.from.md
http://iulik.from.md
ICQ : 61000562

<font size=-1>[ Acest mesaj a fost editat de: iulik pe 2001-05-24 03:40 ]</font>
 
Radium tu zici ca-i benefica. Hmmmm
Comenteaza dar te rog evenimentele cu CallBack-ul si ce cu IP telefonia ca sa nu mai vorbim de cele ce se petrec la moment.
 
ei lasa... IP telefonia ceea! :smile: sau sunai lu bunicutsa? glumesc...
intradevar, restrictsiile cu privire la prets... totul vine de aici: eu asta shi ziceam rau pentru buzunarul nostru. acel ce nu are de unde nu are :sad:
 
Hmmmmm Radium sa stii ca ma uimesti.
Presupun ca tu nu te uiti de loc la pretz.
Tu stii ca Moldtelecomul este monopol in telecomunicatii ???
Si tu stii ca in tarile stii tu care monopolul este interzis prin lege ??

Ada-ti aminte de scandalul de la Microsoft ??
:smile:
 
iaca na! tu shtii ca eu sunt foarte indignat din cauza pretsurilor de la moldtelecom...
shi sunt de acord cu tine in privintsa asta, doar ca tu ceva nu ai intslees corect in spusele mele :lol:
 
ideea este ca un om care primeshte MACAR un cosh minim de consum (1000 de lei pe luna) nu ishi prea poate permite internet acasa... shi asta e rau
 
Mda... E trista situatia, da dupa cum se stie in tarile sarace ale estului europei domeniul telecomunicatiilor e unicul sector economic care aduce venituri... de aici si ne exploateaza ei pe noi asa si nu putem sta pe dial-up , dar si linia inchiriata e cam scumpa asa ca ei special fac asta stiind ca userii obisnuiti nu vor avea alta alegere (fiind practic condamnati) si se vor baga la net folosind serviciul de telefonie public...

iaca america mai zic si eu: platesti odata pe luna abonamentul si poti tine ocupat telefonu toata ziua si respectiv sa stai pe internet 24/24 ...
 
Iaka e bine unde e asa...dar la noi nu e :sad:
ce sa-i faci ?
trebuie sa faci eonomie si la telefon :smile:
Radium...tu vorbeste mai putin cu prietenele tale....si mai lasa timp si pentru Internet...macar 2-3 ore pe saptamina :smile: :smile: :smile: lol
ok....situatia cu Internetul la noi e cam grea...dar daca vrem...mai lucram..mai cistigam bani....si totul e ok (sper)
 
da, moldtelecom ,cu sa zic, e un mare dusman al tuturor userilor care net-uiesc. Cum o zis iulik ne-o luat callback-ul si ip telefoni si amu ei singuri fac reclama cu ip telefonie lor.

_________________
|-=Rion=-|

<font size=-1>[ Acest mesaj a fost editat de: Rion pe 2001-05-25 04:34 ]</font>
 
Eu as spune ca aici este vorba despre unele sfere de influente de pe urma carora se construesc unlele 'cocioabe' :smile: prin imprejurimile Chisinaului, ca sa nu mai spunem despre multe multe altele !!!

Moldavskii Bussines !!! :smile:
 
Haideti sa cream o comunitate pe internet - "Anti-moldtelecom".
In romania exista CAIR - comunitatea abonatilor internet romania - partener direct cu anti-romtelecom. Trebu de facut si un protest in Moldova.
 
Da picardul, terbuie da facut asa o organizatie si daca o tot facem atunci eu ma pun presedeinte :lol:
 
..iulik mai a$teapta putin cu pre$identia :grin: ..hai mai bine sa formulam mai bine ceea ce vrem ( daca ma i vrem )..$i ingeneral cred ca tre de creat nu "Anti-MoldTelecom" ci "Anti-Monopol" ..
 
Back
Top