NBA: Dream Team

nu stiu cine ar putea forma dar uite cine a castigat anul asta :

Lakers, campioana NBA

Echipa Los Angeles Lakers a cstigat titlul n NBA, dupa ce a nvins, n deplasare, cu scorul de 113-107, formatia New Jersey Nets, n finala ligii profesioniste nord-americane de baschet, care s-a disputat dupa sistemul "cel mai bun din 7 meciuri", informeaza AFP. Pentru nvingatori cele mai multe puncte le-au marcat Shaquille O'Neal '34 si Kobe Bryant - 25, n timp ce pentru gazde cele multe puncte le-au nscris Kenyon Martin - 35 si Lucious Harris - 22. Echipa Los Angeles Lakers a cstigat titlul NBA cu scorul general de 4-0. Formatia din Los Angeles a reusit astfel pentru prima oara n istoria clubului sa cstige titlul NBA de trei ori consecutiv, acumulnd n total opt titluri (1972, 1980, 1982, 1985, 1988, 2000, 2001, 2002). Cel mai bun jucator al finalei a fost desemnat pivotul formatiei Los Angeles Lakers, Shaquille O'Neal, care are o medie de 36,2 puncte si 12,5 recuperari n cele patru meciuri. Rezultatele nregistrate n cele patru meciuri ale finalei NBA snt urmatoarele: Meciul 1: Los Angeles Lakers - New Jersey Nets 99-94 Meciul 2: Los Angeles Lakers - New Jersey Nets 106-83 Meciul 3: New Jersey Nets - Los Angeles Lakers 103-106 Meciul 4: New Jersey Nets - Los Angeles Lakers 107-113.
 
de fiecare data cand ma uit la baschet, mama imi zice: Uita-te si tu cum niste animale de 2 metri in loc sa praseasca popusoii se sparg in figuri pe un teren"
ma rog.... mie imi place.......baschetul, nu prasitul! :D :D
 
Lakers rule!!!!
Dar cu parere de rau au pierdut in finala cu scorul in serie 4-1 de la Detrot Pistons... a fost foarte interesant dar totushi Lakers ar trebui sa lucrezi toti nu numai Shaq shi Kobe...
Shaq a ramas cel mai dominant centru in NBA!!!!

P.S. V-a fost dor de mine???
 
mda eu nu prea cred ca lakers rulez.
Au cistigat de la Minnesota din cauza ca Kareem Rush a transformat 6 aruncari de la trei puncte din 7, ceea ce nu s-a repetat pe toata durata playoff.
 
Absu said:
Kevin Garnett;Kobe Bryant:Ben Wallace;Allen Iverson:Steve Francis;

kre'ke e cel mai bine de luat pe pozitii:

PG - jason kidd, steve francis, allen iverson
SG - kobe, ray allen, tracy mcgrady
SF - kirlienko, grant hill, peja stojakovic
PF - , kevin garnett, ben wallace, rasheed wallace
C - Tim Dunkan. Dirk Nowitzki, Shaq

pot exista o sumedenie de completari si polemici...whatever...mai sunt baieti de treaba 8)
 
Back
Top