Nemurirea sufletului!!!

Inveti sa cheltui inainte de a sti sa faci bani, inveti sa mori inainte de a sti sa traiesti, inveti sa faci sex inainte de a te indragosti,stii sa seduci o femeie dar nu mai stii s-ai cuceresti sufletul.
De fapt, am uitat cu totul de suflet!

Mai traim???
 
inveti sa mori inainte de a sti sa traiesti

Cum adica invatam sa murim? :-?

inveti sa faci sex inainte de a te indragosti

Si ce-i rau in asta?

stii sa seduci o femeie dar nu mai stii s-ai cuceresti sufletul

La ce te gandesti cand spui "suflet" ?

Mai traim???

Vrei sa spui ca "a trai" inseamna a sti sa faci bani, a cuceri sufletul cuiva, a te indragosti mai degraba decat a face sex?

De ce n-ar putea fiecare sa traiesca dupa bunul sau plac?
 
starea omului de geniu (sau a celuia care se deosebeste de multime)in societatea mediocra.. o tema ce a fost discutata si plansa nu o data.

si cam de ce vorbesti despre valorile general umane adresandu-le la majoritate??!! majoritatea traieste doar putin diferit decat o specie intr-un areal dat. cat nu ar fi de trist faptul

in rest, cred ca cine poate gandi cu adevarat acela are grija de moralitate si etica fara a i se aduce aminte, avand, poate, nevoie din cand in cand doar de ceva sustinere sau inspiratie.
 
ncoldplay said:
in rest, cred ca cine poate gandi cu adevarat acela are grija de moralitate si etica fara a i se aduce aminte, avand, poate, nevoie din cand in cand doar de ceva sustinere sau inspiratie.

Deacord si nu cred ca mai am ce adauga.
 
mesajul meu a fost inspirat din ideile lui Catarau Vitalyus si este o continuare a logicii dumnealui. am dedicat mesajul tuturor celor ce pot gandi
 
aici se obisnuieste sa specifici si destinatarul mesajelor pe care le scrii (de gandit, nu-ti fa griji, poate sa gandeasca mai toata lumea).

am adus aminte asta pt a facilita o discutie.

da' sa revenim on-topic.
 
greenFoX said:
inveti sa mori inainte de a sti sa traiesti

Cum adica invatam sa murim? :-?

inveti sa faci sex inainte de a te indragosti

Si ce-i rau in asta?

stii sa seduci o femeie dar nu mai stii s-ai cuceresti sufletul

La ce te gandesti cand spui "suflet" ?

Mai traim???

Vrei sa spui ca "a trai" inseamna a sti sa faci bani, a cuceri sufletul cuiva, a te indragosti mai degraba decat a face sex?

De ce n-ar putea fiecare sa traiesca dupa bunul sau plac?

Nu cred si stiu sigur...niciodata nu vei putea trai si nimeni nu a trait dupa bunul lui plac,dar...daca zici tu asa,asa sa fie.Ma refer ca unii sunt morti,dar traiesc cu ziua de maine si vrei sa zici aici ca stii tu ca toti oamenii sunt fericiti si multumiti de ei??? O.K., sa trecem si peste asta...Spune-mi si mie cel ce merge si plateste o femeie,dar are nevasta acasace face el??? Unde mai este sufletul nostru,unde mai este frumusetea de alta data cand ca sa cuceresti o fata iti trebuia ceva...dar acum...nu iau la modul general ca sa nu fiu inteles gresit,dar sunt multe fete care nu mai au incredere in ele,oare stau si ma intreb " Mai au ele Suflet ??? " ...Bine, am sa inchei aici si sper sa nu te fi suparat,si scuza-ma ca m-am aprins,asta e. Iti doresc un week-end cat mai frumos si mult succes in continuare.Cu cea mai mare stima si repsect...
 
Back
Top