piercing

nush d ece da nu mia palcut niciodata i buric piercingul.........oridunde numa nu acolo...probabil e mult mai accesibil pentru majoritatea..pe cind de ex in sprinceana nu toti ar avea curajul..sau in limba pe barba etc
 
Hegemon;196007 said:
Oameni buni, da bAietsii din Moldova yn ce ureke ar trebui sA-shi facA piercing, pt cA yn lume de fapt nu conteazA, bAietsii poartA care yn una, care yn alata, majoritatea yn cea dreaptA, sau yn ambele.

mai intii gindestete bine la piercing si dupa asta hotarastete.dar in ce ureke vezi si tu care e mai mare :)
 
to 'romeo
De gyndit m-am gyndit, de fAcut mi-am fAcut, dar yn MD yncA n-am ajuns, sh cynd vreau sA ajung, ap totul sA fie bine :)
 
eeeeeeeeeeee asta deamu se cheama aiureala..daca iti place si il porti cu atitudine gata ce mai conteaza ca nu-i place unuia sau altuia...abureala ...
parca in md ar tra animale si nu mai poarta lumea piercinguri...hai mai lasa...
 
fluturash;158945 said:
nuj daca thread-uri la tema asta au fost scrise, dar eu iaka am o intrebare

am auzit ca piercing-urile fac rau la sanatate sau ceva de genul asta. chiar shi cele puse in urechi, cica slabesc vederea, cele puse in buric, numai shtiu ce fac.

vreau sa aud ceva sfaturi shi experientze proprii de la cei ce shtiu cite ceva ds piercing. caci in ultimul timp ma cam gindesc sa-mi pun unul in buric, dar tzin la sanatatea mea :)
mai fluturash......eu am destule gauri ji crede-ma ca nu mi-au afectat cu nimic sanatatea.....alerg si fac tot ce faceam inainte, desi la inceput aveam impresia ca cel din buric imi cade.....dar mi se parea doar;)......stai linistita...;)
 
alyyy;196017 said:
nush d ece da nu mia palcut niciodata i buric piercingul.........oridunde numa nu acolo...probabil e mult mai accesibil pentru majoritatea..pe cind de ex in sprinceana nu toti ar avea curajul..sau in limba pe barba etc
imagineaza-ti cum ar fi sa ajunci director de banca si sa ai cercel in spranceana in barba sau in nas.....nu stiu....mie imi plac cei din ureche, limba si buric......ji eu am in buric si crede-ma ca nu sunt parashuta.....chiar st destul de linijtita.......nu cred ca e vorba de curaj....ci de stil, personalitate;)
 
Hmmm... straniu totusi... eu tot nu ma pot hotara... e vorba in realitate de o lipsa de stil sau stil futurist in care vrei sa pari cyborg... :D

Cum ca fiecare e liber sa se automutileze multiplicand gaurile in propriul corp si transformandu-l intr-un colector de fier inutil, sa-ti permiti sa-l numesti stil e chiar exagerat... mai ales tot felul componente colorate si stralucitoare in fata. Cele mai curioase sunt chestiunele rotunde si negre in buza superioara, pe sub nas... de zici ca-s muci uscati... si ti se pare ca servetele sau apa nu s-au inventat... :D
 
PiggyEFromHell;209982 said:
Hmmm... straniu totusi... eu tot nu ma pot hotara... e vorba in realitate de o lipsa de stil sau stil futurist in care vrei sa pari cyborg... :D

Cum ca fiecare e liber sa se automutileze multiplicand gaurile in propriul corp si transformandu-l intr-un colector de fier inutil, sa-ti permiti sa-l numesti stil e chiar exagerat... mai ales tot felul componente colorate si stralucitoare in fata. Cele mai curioase sunt chestiunele rotunde si negre in buza superioara, pe sub nas... de zici ca-s muci uscati... si ti se pare ca servetele sau apa nu s-au inventat... :D

mai....asta e parerea ta....daca nu iti plac piercingurile nu te obliga nimeni sa iti pui;)...mie imi plac cele pe care le am si....intr-adevar cred ca cele faciale sunt de prost gust....dar....daca ai un abdomen frumos de ce nu ai avea un cercel mic, discret in buric:-??....care e problema?
 
PiggyEFromHell;209982 said:
Hmmm... straniu totusi... eu tot nu ma pot hotara... e vorba in realitate de o lipsa de stil sau stil futurist in care vrei sa pari cyborg... :D

Cum ca fiecare e liber sa se automutileze multiplicand gaurile in propriul corp si transformandu-l intr-un colector de fier inutil, sa-ti permiti sa-l numesti stil e chiar exagerat... mai ales tot felul componente colorate si stralucitoare in fata. Cele mai curioase sunt chestiunele rotunde si negre in buza superioara, pe sub nas... de zici ca-s muci uscati... si ti se pare ca servetele sau apa nu s-au inventat... :D

Sau alea din buza de jos care se deplaseaza in toate partile cand dai cu limba...
 
bebeushy;209999 said:
mai....asta e parerea ta....daca nu iti plac piercingurile nu te obliga nimeni sa iti pui;)...mie imi plac cele pe care le am si....intr-adevar cred ca cele faciale sunt de prost gust....dar....daca ai un abdomen frumos de ce nu ai avea un cercel mic, discret in buric:-??....care e problema?

Am zis eu ca e vreo problema? Nu tin minte asa ceva... totusi tin minte ca si maimutelor le plac obiectele mici si stralucitoare... :)
 
PiggyEFromHell;210089 said:
Am zis eu ca e vreo problema? Nu tin minte asa ceva... totusi tin minte ca si maimutelor le plac obiectele mici si stralucitoare... :)

PiggyEFromHell tot i-ai lumia peste picior...Ti-ai lua mai bine in maini.Ce ai tu cu parerile altora si ce le place maimutelor? Ori esti tu vre-un "stranepot" de-a lu Darvin?? :eek:i:
Fiecare cu a lui...Poza din avatarul tau e oglinda sufletului tau ,da? :jump:
 
`romEo;210107 said:
PiggyEFromHell tot i-ai lumia peste picior...Ti-ai lua mai bine in maini.Ce ai tu cu parerile altora si ce le place maimutelor? Ori esti tu vre-un "stranepot" de-a lu Darvin?? :eek:i:
Fiecare cu a lui...

Tot citindu-ti posturile aberante am ajuns la concluzia ca esti strain rromEo. Cre' ca tigan:D. Asa macar s-ar explica cum reusesti sa gresesti 11 cuvinte din 10 scrise. Asa se mai explica si faptul ca ai auzit de Darwin dar nu ai inteles nici cum se scrie numele lui nici cine o fi acel omuletz.

Dar ca sa-ti deschid un mic secret... cum ca forumul e liber pot sa imi exprim liber parerea, chiar daca nu-ti place... intelegi? Pot sa zic ca piercingul sux chiar daca intru pe tema asta, pot sa-mi exprim orice fel de parere legata de maimute, pot sa zic ca IQ-ul tau va depasi 90 numai daca il vom masura in kilograme(si am fost inca generos aici), pot sa zic ca afara ploua si multe altele. Sigur, exceptand anumite cazuri particulare din regulament, dar in rest cam asta inseamna libera exprimare.

`romEo;210107 said:
Poza din avatarul tau e oglinda sufletului tau ,da?

Nu... E chiar poza sufletului meu... Of rromEo tat tre' sa-ti explic.
 
Da' la un disc frumos, din lemn lustruit, cu diametrul de macar 50 de mm, pus in buza inferioara nu s-a gandit nimeni? Sau la inele pentru lungirea gatului?
 
PiggyEFromHell;210089 said:
Am zis eu ca e vreo problema? Nu tin minte asa ceva... totusi tin minte ca si maimutelor le plac obiectele mici si stralucitoare... :)
mai piggy...daca vrei sa stii....ji papagalilor (ca tine) le plac obiectele mici si stalucitoare b-)
 
Ii salut pe toti care au piercing si care nu sunt impotriva piercingului!!! HEY ,SMILE, TU CHIAR II CREZI PE ASTIA CARE TI-AU SPUS CA SE INTINDE BUZA SPRINCEANA, SU CE MAI CREZI TU CA SE INTINDE, NU SE INTINDE NIMIC NU CINTARESTE UN KG ACEST PIERCING , HEHE . U MAKE ME LAUGH , COME ON BE COOL BABY
 
Back
Top