Porsche VS Ferrari

Hunter

New Member
Porsche e o masina usoara de condus si foarte frumoasa.Ea are cele mai multe rezultate in ultimii ani :lol: . Dar Ferrari e ceva neobishnuit.Cind eshti la volanul lui te simti un Imparat :crazy: 8) :wtf:
 
Alex... daca sa ne uitam din punctul acesta de vedere atunci toate mashinile noi sunt bune... insa aici trebuie de gandit care sunt mai bune in realitate, dar nu doar daca l-ash avea...
Ferrari is the best !!!
 
eu ash vrea sa va vad pe voi conducind un ferrari pe un drum normal :)
porsche mi se pare mai elegant shi mai matur. dupa performantse nu cred ca un GT2 este mai rau ca un f50, shi deci eu ash zice ca depinde de lifestyle-ul omului care cumpara care anume mashina e mai "buna". mai ales ca pretsurile de obicei sunt similare :)

eu aleg Porsche :D

PS: de cind stau aici in Germania nu tsin minte sa fi vazut un Ferarri - insa Porsche vad 1-2 in fiecare zi :)
 
Baieti, Porsche GT2 ii mai rapid ca Ferrari!
Ferrari ii Ferrari, da eu aleg Porsche!

Doomie, eu nu stiu cum vezi tu acolo numai cate 1-2 pe zi, ca eu vad aici 1-2 de fiecare data cand ies in strada.
Ferrari iaka demult nu am vazut.
 
Eu deasemenea vad foarte multe Porshe pe strzile Wienei... deja nici nu le mai atrag atentia ca de la inceput...
Eu totushi aleg un Ferrari makar pentru aceea ca il vezi mai rar :D
 
Iaca cum poate ajunge un Porshe din cauza ca este asha de mic... la Ferrari asha nu se va intampla :D
jpg.jpg
 
cool

cool gusturile nu se discuta, si pana la urma si ferrari si porsche au si avantaje si dezavantaje, asa ca mai bine le-ai pe amandoua, incat sa impaci si calul si capra! :lol:
 
coolgreetings, poti fi sigur ca si cu un Ferrari poate sa se intample exact ceea ce a fost cu Porsche-ul din imagine.
cu ce e mai mic Porsche-ul? e mai scurt putin...si asta tot
 
ciofu said:
coolgreetings, poti fi sigur ca si cu un Ferrari poate sa se intample exact ceea ce a fost cu Porsche-ul din imagine.
cu ce e mai mic Porsche-ul? e mai scurt putin...si asta tot
Cum este mai scurt? Ferrari este mult mai lat decat porshe...
 
Coolgreetings, m-am uitat, Ferrari 360 Modena de exemplu e cu 19 cm mai lat ca Porsche Carrera ...dar sa-ti spun tie una, Ferrari mai degraba se intoarce asa ca masina in poza, ca e mai jos de la pamant ca Porsche.
Si nu uita ca Porsche poti sa-l comanzi si cu allwheelsdrive
 
ciofu

ca si tine prefer porsche, pentru ca ferrari este o masina f. rigida si cam greu de condus, putin cam incofortabila! :wtf:
 
Back
Top