poti intilni o persona in chat si sa intelegi ca e persoana ta potrivita?

smile...

New Member
eu nu credeam pina nu mi sa intimplat....
voi credeti?vi sa intimplat si voua?
toti carui iam spus ca mam indragostit de o persoana ce cunoscusem pe chat miau spus, ca e doar o atractie momentana bla bla
dar ei nu inteleg ce inseamna..
momentan sint impreuna cu un baiat de 5 luni,si nustiu daca il iubesc..
de 2 luni aproape in fiecare zi chatez cu alalalt... lucrurile sau schimbat...
miai spus ca ar trebiui sami iau un moment de pauza sami inteleg sentimentele
cu baiatul de pe chat nu voi putea fi niciodata impreuna ,e departe
si la prietenul meu tin
doar un lucru stiu ca nu voi renunta sa chatez cu el.Nustiu daca ati inteles ceva....dar chiar aveam nevoie sa spun cuiva ce mi se intimpla
 
Stiu ce ti s'a intamplat . I've been there . Si nu e nimic rau, doar ca tu ai norocul ca POTI face o alegere . Altii n'au putut . Dar mai ai de mers, va trebui sa chatuiti si face-2-face. Ce zici ?
 
:) nu esti mica smile...dimpotriva ai o varsta frumoasa si e de crezut de ce esti confuza intr-o situatie de genul asta...parerea mea..sa nu te implici prea tare dar nici sa nu renunti la comunicarea cu persoana care ti-a captat interesul, simpla comunicare e una misterioasa...
 
smile...;147038 said:
nici o problema linar am 16 ani..
sper sa nu spuneti cas mica .. nu ma cunoasteti

Nu esti mica ,esti foarte mica !
Sa stie mama ce scrii pe aici precis o iei la fund cu cureaua :lola:
 
hahah poate ai dreptate Fr3Zy

la vita strana,
mai nessuno capira,
una cosa mia solo mia,
oltre le cose,
le lunghe attese,
oltre me
oltre te,
vorrei andare via
volare insieme ai miei sogni
lontano da questa realta,
di notte nel buio mi ricorder di te,
con la paura di non poterti mai avere,
si girano per guardarti
ma a te non te ne frega,
vuoi soltanto lui,
una cosa che per dessso non puoi avere,
tutto possibile,
e credi nel giorno in cui lo vedrai,
stavi perdendo te stessa,
finche lui...,
questa la tua vita
famiglia,
tra scuola ,
amici,
sesso,
un fidanzato che ti ama,
ma tu non sei sicura di niente,
stai crescendo,
tutto sta cambiando,
anche te
non te ne rendi conto,
stai cercando di non nasconderti,
stai mentendo alle persone a cui vuoi bene,
hai tutto quello che vuoi,
ma a te non basta......
 
smile... stai sa vad daca am intzeles bine... esti cu un baiet de 5 luni impreuna... iar pe internet chatuieshti cu alta ciuvarla care e departe? shi deoarece tzi s-a parut ca asta de pe internet e asha de treaba, nu tzi se pare dragostea cu asta de 5 luni asha frumoasa?
ce aiureala... shi-i cu lumea asta? shtii cum vorba, nu schimba vrabia din mana pe cioara de pe gard... cu atat mai mult ca ala de pe net e asha departe... shi smile... inca ceva, pana nu cunoshti persoana in real, sa nu faci asha prostii, pentru ca lumea pe internet e una shi in real e alta...
 
saraneth;147067 said:
inca ceva, pana nu cunoshti persoana in real, sa nu faci asha prostii, pentru ca lumea pe internet e una shi in real e alta...

cuvinte de aur....
 
Nu ai sti ce sa faci ? Eu zic sa ieshi cu vreo 7-8 baietsi repede ,sa vezi care e diferentsa intre ei si sa ai baza de comparatsie ,dupa care totul e intr-o lumina mai frumoasa (desigur daca nu afla mama si rupe cureaua de fundul tau cu urlete de" curv@ mica ce imi esti" :D )
 
ca deobicei fr3zy vine cu sfaturi care nu tre sa le iai in considerare...smile....saraneth a zis bine ce a zis...
 
Smile, sa fim seriosi... ce fel de probleme existentiale ai. :)Cand aud fete care vorbesc despre pauze in relatii imi vine sa rad, doar nu iei o pauza de cafea intre orele de ...italiana in cazul tau. Daca vrei pauze si esti nehotarata, atunci urmeaza sfatul lui Fr3zy. Nu te va ajuta, dar macar te vei distra (?!oare?).

Iar ca sa fiu la tema... intrebarea e absurda... ce e pentru tine persoana potrivita? Stii macar ce vrei?

P.S. Tradu' si tu ce ai scris cateva posturi mai sus ca nu am inteles, nu-s poliglot:)
 
linar;147079 said:
ca deobicei fr3zy vine cu sfaturi care nu tre sa le iai in considerare...

Am IQ cel putsin triplu fatsa de marea majoritate a utilizatorilor md.net .De ce nu mi-ar lua cineva in considerare sfaturile ?
 
Fr3Zy;147085 said:
Am IQ cel putsin triplu fatsa de marea majoritate a utilizatorilor md.net .De ce nu mi-ar lua cineva in considerare sfaturile ?

ma faci sa rad...asta se numeste "lauda-ma gura"?...

fata are 16 ani, nu uitati asta...e inca o copila...
 
Linar,deci ar trebui sa asculte pe cei mai mari si mai inteleptsi ,deci pe mine ^^

Da Piggye , e greu sa invetsi lumea sa se supuna fortselor superioare naturale :lola:
 
Back
Top