problema webcam pe laptop HP

shefu

New Member
ma poate ajuta cineva sa solutionez o problema. La un laptop HP cind instalez XP-ul nu vrea sa-mi mearga webcamul chiar daca instalez driver-ul de pe site-ul oficial. Pe vista merge.
 
shefu;218068 said:
ma poate ajuta cineva sa solutionez o problema. La un laptop HP cind instalez XP-ul nu vrea sa-mi mearga webcamul chiar daca instalez driver-ul de pe site-ul oficial. Pe vista merge.

nu ai gasit driverul pt xp vezi poate intai trebuie sa-ti instalezi un patch si pe urma driverul, ca asa am avut o problema cu un asus la driver audio.bafta
 
shefu;218068 said:
ma poate ajuta cineva sa solutionez o problema. La un laptop HP cind instalez XP-ul nu vrea sa-mi mearga webcamul chiar daca instalez driver-ul de pe site-ul oficial. Pe vista merge.

Vezi ca HP are online support. Teduci pe situl lor , bagi codu de la laptop si the ajuta unu online cu treaba asta. Dar in mod normal dezinstaleaza driveru care il ai, restart, instaleaza driveru pt XP si ar trebui sa mearga. Mie imi mergea dar vo 3 min dupa care blue screen. Si m-au ajutat astia online.
 
Back
Top