Programarea pe Visual Basic

visual basic nu am facut, dar in schimb ini amintesc anii cand stateam cu ochii bulbucati zi shi noapte la zx spectrum programind in basic :lol:
am terminat acuma cu succes un curs de c si pot sa zic ca-l stiu nu rau, cam atit din partea mea...desigur daca nu vrei sa vorbesti despre java sau pascal :lol:
 
mda iaca lumea shtie C. da eu am examen shi lucrare de curs pe C, shi daca shtiu sheva apoi ii tare putsin tot ma duc la un coleg (Stas)tipa el se pricepe in C, perl, pascal, java etc mai inscurt baiet di treaba shi totuna nu sa lasa batut invatsa alte limbaje mai departe da eu tot incerc sa intseleg cyte sheva shi nu se chiar primeshte. La pascal compilatoru lucra tare ghini da in C compilatoru ma ushidi, o scapare mica da gresheli vreo 15 iaca asha mai ghini invetsi o limba omeneasca shel putsin ai sa potsi gesticula daca ai de transmis un mesaj. Fortran tare buna chestie pentru cianishi cai foarte aproape de limbaju matematicasha ca incepetsi ori cu fortran ori cu pascal daca vretsi sa shtitsi programare
 
daca sawel o raspuns si el la 'administrare si securitate' apai the time is near bai baieti
ascundeti-va pe unde puteti
 
fara grija Ionel ca Pascalu e o chestie destul de interesanta e drept nu in totalitate, doar am accentuat ca e foarte aproape de limbajul matematic, cred ca shtii despre matematica discreta (in nici un caz algebra booleana, deoarece ea este o parte a matematicii discrete ), sa nu fi fost ea nu mai cred ca ar fi inventat lumea gindirea artificiala
 
<TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font size=-1>Citat:</font><HR></TD></TR><TR><TD><FONT SIZE=-1><BLOCKQUOTE>
Pe 2001-05-02 08:52, warlex a scris:
Cine se intereseaza cu visual Basic?? Poate ne schimbam cu experienta?=)
[/quote]
eu programez in Visual Basic de mai mult timp shi daca sheva iti trebuie spune
 
ian lamuriti mie care e legatura dintre Pascal shi tot felul de Turing machines? :smile:

ca eu, shtiind shi Mate Discreta normal shi Pascal nu rau, nu chiar vad linku :smile:
 
Să presupunem că n TextBox1 se găseşte n timpul rulării programului, pus de către utilizator şirul "INT(15.49)". Este o expresie şi trebuie să o evaluezi n program apelnd funcţia INT(), sau cea pe care o cere cel care scrie expresia. Cum o faci? CallByname VBA.Conversions,"int",vbGet,15.49 - nu funcşionează pentru că VBA.Conversions nu este o clasă...
Mullţumesc anticipat!
 
Am rezovlvat demult problema (destul de spinoasă n VB) cu ajutorul unor vorbitori de engleză.

Domnul CostelI. de mai sus este pro., dar se pare că cei cu engleza sunt mai mulţi.
 
Back
Top