RENAULT - o masina mai sigura decat VOLVO!

alex aka

New Member
Da! ultimele teste de la EuroNCAP au desemnat ca cea mai sigura masina din lume pe Renault Laguna II cu 31 de puncte din 34 posibile, iar celelalte masini cum ar fi Volvo, Skoda s.a.m.d. cu 4*, iar altele cu 3* printre care culmea cele mai slabe au fost Alfa Romeo 147 si BMW seria 3! Restul...la urmatoarele discutii!
 
sal alex aka ! cer scuze pentru limbajul folosit (cred ca la asta te referi) - pur shi simplu doar in rusa rimeaza, iar interpretarea ar fi:
Renault shi Peugeot e r***t, iar fratele lor e Fiat (uite ca mi sa primit shi mie cu rima ! :lol: )
 
kedd

sal din nou kedd! ei dar nu-i chiar asa: stii ca masinile renault si peugeot au vanzari foarte mari??? si fiat de asemenea??(dar mai putine cred de cat r. si p.) ei dar volvo acum este a lui ford si se va vedea incet incet amprenta acestuia! :)
 
oricum

oricum s-a dovedit recent ca renault este mai sigura decat volvo,: uitati accidentul lui dumitru tinu cu volvo s40 care a murit, airbagul nici macar umflandu-se, plus ca este nepermis ca la o viteza mica sa mori cu "cea mai sigura masina din lume"!
 
Dupa statistica anuala a companiei ADAC din Germania, masinile de clasa medie Renault si Fiat au fost masinile cu cele mai multe pane si probleme tehnice in 2002
 
3D tu cand o trantesti catedoata....normal ca are modele, ce tine de sportivele lor....no comments, Fiatu chiar sacks
 
Mie iaca imi place...dar chiar daca Renault Megane a luat note mai mari la siguranta de cat Volvo eu oricum Volvo as alege..
 
Back
Top