Sarbatorile de iarna!

AlbiNutza

AlbiNutza
Craciunul si Sarbatorile de iarna...... ce poate fi mai frumos cand petreci aceste minunate clipe alaturi de cei dragi, alaturi de persoana iubita..... cand stai si asculti muzica placuta dedicata acestor sarbatori...... cand privesti peste geam cum fulgii danseaza..... totul este alb..... cand vezi peste geam peisaje minunate...... cand casa este plina de caldura sufleteasca si dragoste......plina de cadouri...... cand toti sunt fericiti..... :lol: :lol: :crazy: :crazy: minunat nu altceva.......
ce inseamna pentru voi Craciunul..cum doriti sa-l petrece-ti, unde-l veti petrece in acest an..... cum veti intimpina Noul An.... ce traditii aveti.............
 
nu vreu ca nimeni sa se supere pe mine...da albinutza....cat de proasta iesti....stiu ca tare...da cat de tare....eu citesc mai tot ce se scrie pe forum....si tu mi'ai atras atentie de'o data....opaaa....dapu asta'i proasta....
e inca toama ca sa te gandesti la sarbatorile de iarna....eu nu stiu la shi te'ai gandit cand ai facut tema...sper moderatorii sa o stearga nahren...

hai norok....ptiuuu....
 
In Austria nu a trecut bine Halloweenul, si deja toate magazinele sint pline cu nebunii pentru Craciun si Anul Nou.. :pimp: Azi, plecind la scoala, ma mirasem vazind ca un mic centru comercial era deja "impodobit" cu vseakie Crengi de brad, luminite, jucarii.. :confuz:
 
zopiryon said:
aha cu 2 luni inainte....ya'v shooookeeeee....shi cu voi lumea...cu tatu va'ti dus ???
Zopp....la noi la moldoveni totul este ramas in urma...in europa pregatirile se incep cu o luna-doua inainte!
 
cu shinshi mlea...
shi cauta bazaru ista amu ???
amu lumea se gandeste la sarbatorile de iarna...shiy mlea cu tine....'zdeettt.....
 
zopiryon said:
cu shinshi mlea...
shi cauta bazaru ista amu ???
amu lumea se gandeste la sarbatorile de iarna...shiy mlea cu tine....'zdeettt.....
Zopp.....te rog fara nervi....totul va fi ok :hehei:
 
coolgreetings said:
zopiryon said:
cu shinshi mlea...
shi cauta bazaru ista amu ???
amu lumea se gandeste la sarbatorile de iarna...shiy mlea cu tine....'zdeettt.....
Zopp.....te rog fara nervi....totul va fi ok :hehei:
eu nu's nervos...proasta ahu.iesc de atata prostie.....
asta cum eu amu ash inshepe sa vopsesc oule pentru pasti...capu si 'zda masii....trebui mai dinainte........ca tata europa...
care crashiun ... la insheputu lui noiembrie ???????
 
zopiryon said:
asta cum eu amu ash inshepe sa vopsesc oule pentru pasti...capu si 'zda masii....trebui mai dinainte........ca tata europa...
care crashiun ... la insheputu lui noiembrie ???????

:lol: ma zop...cap de dop :) ...
Ia-o si tu mai moale......
Vezi, ca tu nu intelegi un lucru simplu....fetelor le mai place sa viseze cite-o data...sa mai inchida ochii (puna miina intre picioare :) ) si sa mai calatoreasca prin timp...ba in viitor (anu nou).... ba in trecut...
Da tu aici Baaaatssss cu kuvalda in ciaun....si tati visele s-o...dus.....

Mai lasale sa viseze.....si sa mai spuna ce le place..... (asa poti afla cheitele fermecatoare...) (Eu de ex...am inteles dami ca albinei (pe linga miere) ii mai place si albeatsa....zapada...Mos Craciun.....:) )


Albi....tu nu te uita la Zopirion ..... Cap de avion... :hahaha:
Si continua sa visezi ... si da pe post placerile...ascunse.. :)
 
WoW!!!!!!!!!!!!!!!!!
cata sustinere din partea voastra!!!!!!!!........... :D :p
de ce am deschis tema Zop?
iti spun de ce.....am intrat zilele precedente in magazinul Eugen Klein si ma mirat un lucru: vitrina era plina cu jucarii de brad, luminari si diferite maruntisuri de acest gen............. iaka asa cu 2 luni inainte......
Zop tu poti sa-mi spui ce doresti........ parerea ta..... nu putem fi toti tot una.....
da............ da NaE.....mie imi plac Mos Craciunii ca tine- :xmas: !!!!!!!!!!!
 
..un pik mai jos de ULIM.....tocmai la intersectie...este un magazin ..ceva cu sportu...nu mai tin minte ce denumire are....am trecut saptamina trecuta pe linga el..si am fost surprinsa sa vad vitrinlele magazinului impodobite cu ghirlande...luminite...de toate ce tin de Craciun si Revelion....

parerea mea ca e cam devreme......
 
Zopy imi pare rau ca nu intelegi gluma.... sincer......
nu trebuie sa reactionezi asa.... si atatea maturi de la o simpla gluma cu Mos Craiun.........mda........ agresiv......
 
zopiryon said:
e inca toama ca sa te gandesti la sarbatorile de iarna....eu nu stiu la shi te'ai gandit cand ai facut tema...
Hm... Tu ce crezi ca demonstrezi prin asta? Vreo inteligenta iesita din comun?

... De fapt, e foarte normal si natural sa te gandesti de pe acum la sarbatorile de iarna. Inchipuie-ti ca Craciunul si Revelionul vrei sa ti-l petreci in... sa zicem... Hawaii. Ce crezi? Ca pe 23 dec te gandesti vreau incolo si totul se rezolva? Nu. Totul e rezervat cu luni inainte, mai ales daca vreai ca preturile sa nu usture tare.

... De exemplu, eu deja din septembrie mi-am planificat ca Revelionul il petrec la Brasov. Persoanele contactate de mine, vor avea grija ca noi (vreo 20 de persoane) sa avem cazare, mancare + programul pt 7 zile. Suna logic, nu?
 
ce-i zopy ai dormit rau azi noapte sau ce?
fiecare cu parerea lui..... nu-ti place ceva drum bun.... nimeni nu te tine.....
ce inseamna asa:"ieti padrujile si....." mlea..... stii ce...... Baise-moi..... sper ca stii ce inseamna daca nu cauta-ti traducator........
 
drum bun.... nu tre' sa reactionezi asa.... dar fa ce vrei....
ia seama sa nu sa ti se usuce prea tare vopseaua impreuna cu oua..
 
zopiryon said:
nu ghine...eu ma duc sa'ni vopsesc oule pentru pasti...ca atunshi vopseaua o sa fie mai scumpa...
... stii cum se zice in geometrie, dupa ce ai demonstrat o teorema? "ceea ce trebuia demonstrat"... pai e aplicabil si aici. :crazy:
 
Back
Top