Ssssanji de comunist vreu!!! Vreu sanji!

Black

New Member
In fiece seara ajung dupa ora 22.00 sa deschid ei eu calculatorul ca sa-mi stric tot cheful de vise frumoase. Deschid azi.md, protv.md, unimedia.md - de peste tot noutati cu galeata despre isprava d-nilor comunisti.

Mai ieri citeam ca raitingul lor ajunge la 25%, de unde dracu atita norok in dobitocii aia s-atita prostie in noi, moldovenii? Azi, bucurie noua, Federatia Rusa ne scuipa-n ochi si comunistii voteaza ca, na, nu le spunem nica ca.... mmm.. batea vintu si din intimplare a nimerit peste noi.. Serebrean cere in parlament sa-i spuna ce mai fac invatzaceii de limba romana din guvern ca Lupu, ca spiker care tre sa faca curs acestei cereri sa-l ignore, ca mai apoi acelas barometru politic sa ne aduca vestea ca Lupu este vazut de populatie ca cel mai probabil presedinte a RM. Mai mult, guvernul nu a dat curs deschiderii unor noi ambasade in Balti si Cahul - ce se face in fata ambasadei ati vazut? Tre sa stai noaptea ca un caine ca la fiecare 2 ore sa spui:
- da mai sunt, inghetz cu voi!!
ca sa poti intra, si culmea toate acestia datorita cui, alora care au cel putin 25% din voturi in viitorul parlament?!!!!!!!!!!!!!!!!!

"..Sa nu dea Dumnezeu Cel Sfant,
Sa vrem noi sange, nu Pamant!
Hristosi sa fiti,
Nu veti scapa nici in mormint!.."
 
Am vazut si eu rezultatele barometrului de opinie.
Mai grav decit acel procent al comunistilor este lipsa alternativei. Opozitia este extrem de fragmentata si mult mai preocupata in a-si fura reciproc alegatorii.
Iar daca apare vreun lider de dreapta este repede atacat de cei din aceeasi parte a spectrului politic.

Sint prea multe cozi de topor in Opozitie.
 
ce se face in fata ambasadei ati vazut? Tre sa stai noaptea ca un caine ca la fiecare 2 ore sa spui:
- da mai sunt, inghetz cu voi!!
ca sa poti intra, si culmea toate acestia datorita cui, alora care au cel putin 25% din voturi in viitorul parlament?!!!!!!!!!!!!!!!!!
daca fratii tai ar face un consulat ca lumea cat de cat adecvat cerintelor nu am sta in frig...
 
Acuma na, vad ca toata lumea da vina pe comunisti pentru toate relele. Pe aia care voteaza vad ca nu da nimeni vina. In fond, cum ajungeau comunistii la putere daca nu erau votati?
 
Back
Top