Start pt primul articol!

adrenalina

fara aripi
incepand de astazi dau startul pentru prima runda de articole din acest mini proiect al forumului.
va reamintesc ca tematica este Forumul Moldova.Net.: ce credeti despre el, ce ne leaga intre noi, care ii farmecul, care sunt carentele lui, etc...

cei inscrisi pana acum sunt: radub, oby si saraneth... chiar daca nu v-ati inscris pana acum puteti sa scrieti si voi articole si sa le plasati in aceasta tema....

succes tuturor si sport la treaba!
 
deci, ma adresez in special celor trei care s-au anuntat ...
sunteti gata cu articolele sau sa consider ca v-ati lasat pagubasi?
 
primul articol realizat de userul RADUB

Moldova.Net

Dupa cateva saptamani in care am tot lasat semnatura pe (mai exact, sub) un post sau altul de pe forum, am ajuns sa-mi pun tot mai des intrebarea, oarecum fireasca: Ce caut eu aici? Si, mai ales, la ce ma ajuta? (Multam' fain adrenalina ca mi-ai dat posibilitatea sa mai si raspund in scris la ele!) Din cauza de prea mult timp liber? Hm, as fi vrut eu... Pe motiv ca-mi place sa polemizez? Ceva mai cald, dar inca foarte departe. Pentru ca vreau sa le "impartasesc" si altora din "intelepciunea" mea? Dar inteleg prea bine ca sunt mult prea verde la minte pentru asta, si nici barba nu mi-a crescut inca suficient de lunga. Si tot asa, din varianta in varianta, m-am apropiat de un posibil raspuns, care initial m-a socat usor: din prea mult egocentrism. Pentru ca vreau ca in jurul meu sa fie cat mai multi indivizi care au pareri similare. Sau cel putin sa fie tot mai multi indivizi care au pareri si idei proprii. In cel mai rau caz, sa fie indivizi care au pareri (legea numerelor mari imi spune ca si in aceste ultime doua cazuri tot vor fi cativa cu care sa gasesc limba comuna.) Iar daca numarul celor din prima categorie este suficent de mare, am sa ma simt chiar binisor. Dupa ce am ajuns la aceasta prima concluzie (incompleta dar, pe moment, satisfacatoare) am incercat sa-mi raspund si la a doua intrebare: La ce ma ajuta? Doar ca aici lucrurile s-au complicat. Am fumat un pachet de tigari si am baut o galeata de cafea, dar tot n-am reusit sa gasesc un raspuns rezonabil. In viata de zi cu zi nu duc lipsa de comunicare, iar o buna parte din prietenii mei au (as putea spune in mod necesar) idei/pareri/preocupari similare cu ale mele. Iar discutiile pe care le am eu cu ei sunt purtate, de cele mai multe ori (cand nu ne incalzim si cu o bere sau cu un paharel de palinca), intr-un mod mult mai civilizat decat se intampla pe forum. Si totusi, zi de zi fac tot posibilul sa accesez www.moldova.net si sa verific daca a mai scris careva ceva, iar atunci cand am suficent timp si o tema interesanta, sa mai scriu si eu un post-doua. Da, revin cu intrebarea deja obsedanta - la ce ma ajuta? Cum eu nu am reusit inca sa gasesc raspunsul, va invit pe voi sa-l gasim impreuna.
 
Ce-mi place kind articolele se incep cu vechiul dar testatul "Cine suntem?" si " De unde venim?" :lola:
 
Fr3Zy;146663 said:
Ce-mi place kind articolele se incep cu vechiul dar testatul "Cine suntem?" si " De unde venim?" :lola:
Iti convine sau nu textul, e problema ta. Daca aveai ceva util de spus, o faceai intr-un alt fel. Dar daca tot ai stat pe margine, ramai acolo. Eu cel putin mi-am facut timp sa dau curs invitatiei facuta de adrenalina.

Stiu ca suntem cei mai frumosi si destepti cand vine vorba sa-i luam pe altii la purecat. Si atunci sa ne mai mire daca acest forum va ramane ceea ce este el acum pentru o buna parte din cei care-l acceseaza - un chat in care sa-si spele rufele in public.
 
da, m-am inscris si eu. si voi scrie.pana acum nu am postat ca am fost banata pe vreo 3 saptamani sau o luna, nici nu mai stiu.

il postez pana la sf saptamanii
 
da Spencer poti sa participi, dar pana la sfarsitul saptamanii articolul trebuie sa fie gata. vezi in tema Tematica pt articol despre ce ii vorba.

in rest, hai sa nu discutam chestii organizatorice aici.
 
Fr3Zy;146663 said:
Ce-mi place kind articolele se incep cu vechiul dar testatul "Cine suntem?" si " De unde venim?" :lola:

Nu rade de el, a folosit intrebari revelatorii, expresii cu caracter persuasiv, constructie originala, final deschis... este bravo, numai ca articolul este cam...mic. Dk vrem sa l batem trebuie sa folosim alta metoda.. numai k el le a epuizat aproape pe toate....
 
saptamana asta si gata.
Spencer tu mai scrii sau te-ai anuntat asa ca sa te afli in treaba? pur si simplu vreau sa stiu cum stam.
 
normal ca ma inscriu.. pur si simplu asteptam sa vad ce au scris si altii... Da eu o sa postez articolul direct aici, pt ca nu mi lucreaza pmul(avertizarile astea :) )
 
Back
Top