Va voi explica pe scurt cam cum arata hackingul in Romania !

GILLBERT

New Member
Exista programe facute de cei care stiu programare, poate unii chiar hackeri care care cauta clase intre de adrese IP si incearca sa exploateze bug-uri din sistem. De exemplu avem celebrul bug de named ok? Se ia una bucata program care ia IP-urile la rand si se uita la fiecare IP daca are deschis portul 53 (unde 'asculta' named). Daca portul este deschis se aplica 'exploit'-ul. Daca acolo este un 'named' vulnerabil are instant access de administrator pe acel calculator. Asta inseamna RHC. Asta fac toata ziua, cautand servere vulnerabile de tot felul de buguri. Unii din ei, care sunt mai vechi si au mai prins una-alta, se pricep sa caute baze de date cu carti de credit etc. Dar sa vedem si de unde isi iau programele. De fapt, sunt la dispozitia oricui. De pilda, la adresa 'http://www. rohackers. info/exploitz/nightlose/' se pot gasi tot felul de astfel de 'utilitare':

- bind8x.c - exploit pentru named 8 pana la 8.2.2p5 (si 8.2.2p5 numai in anumite cazuri)

- mass.tgz - massive rooting ceea ce ziceam mai sus cu scanatul

- sl2.c - program de flood, DoS, foloseste toata banda de Internet a serverului de unde este lansat sa faca trafic (tcp cu syn-uri)

- strobe - care nu prea stiu ce cauta acolo, e o antichitate

- wu.tgz - exploitul de wuftp

- su2.c - exploitul local de su.

Aceste programe nu sunt facute de RHC! Ei doar au facut rost de ele. De asta se cheama 'script-kiddies'. Intre altele, se mai pot gasi programe 'emech' si 'darkbot', 'eggdrop' si 'psybnc' si neaparat 'putty'. Cum functioneaza? In ordine svp: - 'putty' program gen 'telnet' dar care stie si 'ssh', pentru a intra in contul de pe un server linux, astfel putand sa citeasca un e-mail; -eggdrop/darkbot/emech - sunt niste roboti care stau pe canalele de 'irc'. (Fiecare stie sa faca unele chestii. De exemplu 'darkbot' este ceva 1% din celebrul project Eliza(AI). 'Botzii' sunt, de obicei, folositi sa te faca operator, sau, cu o comanda, sa ii pui pe toti sa trimita un mesaj cuiva: 50-100 mesaje intr-o secunda); -psybnc - este programul pe care ei il pun pe servere si prin care se conecteaza din 'icafe'-uri si apar pe Internet cu IP-ul acelui server. (Ca un fel de curier: dai cuiva un mesaj, el il duce altcuiva)."

Dar cine sunt cei din RHC? MEGALIGHT, sau MEPHISTO umblau pe canale de pedofili de pe Undernet. Cand am dat 'whois' si am vazut "#1-5yearssexdaughter" si l-am intrebat ce cauta, mi-a raspuns ca ii plac. No comment! Dar CHUCKY si CHO-CHAN? In general, ei sparg pentru a avea de unde sa floodeze pe altii, sa fure parole si credit-cards.....Va voi mai oferii informatii noi si alta data ..pana atunci ..Cy'a cowboys!
 
none

[Legion]..shtii ceva despre hackeing? ..nu cred.. de fapt .. sunt sigur....inca ceva ..pagia aia era cam asha..http://www.rohackers.ro..aceea pe care ai vrut tu sa intrii a fost shtearsa in urma unui scandal cu politzia....mai citeshte..:p(nu-tzi place ce scriu? nu citi..!!!)
 
ai baieti invatati adobe macromedia autocadul chiar nu ar stric asi office si sunt multe alte programe care intradevar vaei avea folos stiindu-le

da daca alegi sa astepti 10 de ani ca sa devii un haker adevarat ca cineva sa te plateasca bine atunci poti si sa mori asteptand asa ca faceti alegerea corecta de la inceput.

p.s. mu na refer la cei care s-au inascut hakeri :)
 
Macromedia , 3DStudioMax , Autocad saualte programe sunt ceva mai ushor de invatzat .. ca sa devii hacker nu tre sa ashteptzi o viatza .. daca decat daca nu eshti bun .. sau daca nu ai treaba cu calculatoarele .. daca shtii ceva Linux shi mai are shi cine sa itzi arate despre ce e vorba .. e ceva mai simplu sa invetzi.. pt asta nu tre sa fii inascut neaparat.. dar daca eshti .. cu atat mai bine.. :ciupos:
 
...ma da chiar voi toti spuneti : ce-i hacker... etc...
Au fost shi care pe mine in parte ma intrebau daca shtiu cine-i ala...hackerul - ca o fost asha articol pe InfoPIT ...

SPUNETI-MI !!!
 
Da-ne niste link-uri sau macar ceva ... un semn, o vorba buna,
o mingiere parinteasca pe crestet, un pup in gingini...
 
nu t eobosi ... nu cred ca o sa o gaseshti .. shi in plus .. nu te alegi cu nik :p la urma urmei nu e cine shite ce sa shtii ce definitzia .. mai imoprtant e sa shti ce face un hacker.. grande cazza!
 
Hmm.. da voi macatzi jtitzi ce sunt aia ?

mha.. ce tot o ardetzi atata cu hackeri shi cu ce folosesc ei...
makar dak ar fi vre-o unu de aici... hacker.. ash mai zice..
dar se cunoajte ca nu avetzi nici o treaba cu notziunea asta.. deci hai sa va dau cateva indicii!
mai nou.. nu se foloseste named.. ci se foloseste openssl.. shi php...
doi... exploiturile alea sunt antice... deci nu se mai folosesc... ceva mai nou ar fi 0, alina, x, shi altele...
scanneru ala mai prinde doar mushte.. in timp ce ajteptzi sa prinda.. adik... mai ushor spus.. stai shi ajteptzi de dilejti!
pe langa aia... indercatzi shi voi selena.. ca oricum e mai nou decat ala!
sau.. un samba.. openssl.. sslmass.. sslmass2 etc etc..
pentru alte tampenii scrietzi dreaku un mail la cheater@the-hackers.org ca oamenii ca voi ne fac pe noi de ras!
PS. Pentru lectzii de hack... batetzi in calorifer! :p
PS2. Pagina mea e sub constructzie.. vechiul forum a cazut.. so fuck it! :)
 
Wayyy ci paznavtelnai Ii topiku' ista :(
O inceput romicii sa ne invatza hacking :lol: Sa stitzi si voi ca romanii nu reprezinta nimik in Hacking-ul international...Hackerii romani sunt specializati doar pe primitivul Carding caruia ia trecut de mult vremea...Altceva nimik...Cele mai tari natiuni In hacking din Europa sunt cu siguranta rusii poate si nemtzii...care au cele mai multe organizatii de hacking si au intr-adevar o prezentza aktiva in Cyberworld...
 
BetterDayz said:
Sa stitzi si voi ca romanii nu reprezinta nimik in Hacking-ul international...Cele mai tari natiuni In hacking din Europa sunt cu siguranta rusii poate si nemtzii...

prostii rusopupîncuriste (după cum spune FA)
priveşte în aşa domenii ca GSM hacking şi vei înţelege că românii (cu populaţia mult mai mică ca Rusia) au poziţii mult mai puternice ca ruşii (şi chiar ca ruşii + toate ţările CSI)
 
Back
Top