Widescreen TV/ Plasma TV

khama

zeu
Ce parere aveti de jucariile astea? Cand intru in magazin mi se inmoaie picioarele cand vad asha bijuterii de vre-o 50" diagonala cu plasma, hd-ready shi alte prostii. Dar cum e imaginea? Din cate am vazut, la noi widescreenurile latesc imaginea semnalului tv, sau poate asta e una din setari?
Cand eram in uk, tv-u din lounge era widescreen shi televiziunea e digitala. Atunci cand semnalul e 16:9 atunci el automat trecea la dimensiunilea astea, iar cand semnalul era 4:3 el trecea la asta, respectiv apareau 2 dungi negre prin partzi... Sincer, incomoditati nu prea am observat, pentru ca te concentrezi la imagine si nu observi dungile negre. In toate magazinele noastre imaginile de la tv sun intinse fiind 4:3, desi daca nu gresesc unele magazine au tv-satelit... sau nu?
 
Salut. Stie cineva daca pot cu un TV Tuner Extern sa fac captura din imaginile pe care le vad pe net cu lap-top-ul de pe un site? Macar still de imagine daca nu inregistrari complete. Am un Tuner Leadtek WinFast PalmTop TV. Merci mult.
 
Aleodor;209004 said:
Salut. Stie cineva daca pot cu un TV Tuner Extern sa fac captura din imaginile pe care le vad pe net cu lap-top-ul de pe un site? Macar still de imagine daca nu inregistrari complete. Am un Tuner Leadtek WinFast PalmTop TV. Merci mult.

salut, se poate inregistra sunt o gramada de soft-uri, eu ma jucam cu record-ul chiar de la tv-tunner dar daca nu e ok iti recomand acest link http://www.omniquad.com/omniquad_desktop_surveillance_personal.htm

in legatura cu pasmele, au fost date meciurile sunt superbe isi merita banutii dar un profesor de la faculta zice ca durata medie a unei plasme e de aproximativ 10 ani din cauza gazului din fiecare celulă iar Display-ul este mai stralucitor în primele 2.000 de ore dupa care "oboseste" in rest e ok.
 
Back
Top