A murit Michael Jackson!!!

BaSaRaBeAnCa

...anticomunistă!
"O persoană informată susţine că regele pop a murit în Los Angeles. Aceasta, care nu este autorizată să vorbească public şi a cerut să rămână sub protecţia anonimatului, spune că legenda muzicii pop a decedat la vârsta de 50 de ani într-un spital din Los Angeles". Ştirea a traversat extrem de repede internetul. Publicaţiile Daily Mail şi Los Angeles Times deschid deja ediţiile electronice cu această informaţie. Potrivit LA Times, medicii au pronunţat decesul după ce Jackson a fost transportat la centrul medical Ronald Reagan UCLA în comă, după un atac de cord. Aceeaşi sursă relatează că paramedicii au fost chemaţi la reşedinţa lui Michael Jackson la ora locală 12:26. În momentul în care au ajuns la faţa locului, cântăreţul nu mai respira."

Mie nu-mi plăcea deloc de el, mai ales de fizicul lui, dar oricum îmi pare rău că 3 copii au rămas fără tată şi milioane de fani au rămas de-a dreptul şocaţi şi nici acum nu le vine să creadă că star-ul pop nu mai este în viaţă după un atac de cord!:cry::mad::eek:
 
Iaca na, am făcut-o bună! Cică Mickael Jackson se scrie... Să mă credeţi, la ora unu noaptea am făcut tema. Nu-s cu capul limpede la această oră, dar ştirea m-a şocat şi am decis s-o postez aici cât mai repede!:cry:
 
Preietene al mea ai fost visita din America s,i noi mergem in Londres pe Joi. (sper ca dvs. stiu cum eu vorbesc!) Dar toate des oameni ca noi le am vazut sau vorbit de Michael Jackson. Am fost foarte mult mai trist decat am trezut eu a fost sa fie. :( El ai fost oamen cu mult de problemes dar a fost una extreme de talentata cantareat,a. RIP
 
Dragă hrb264,

îmi pare rău să ţi-o spun, dar M. Jackson şi-a făcut-o singur cu mâna lui! Ştii care sunt rezultatele autopsiei?
Britanicii de la "The Sun" scriu că Michael era aproape un schelet. Purta perucă, coastele îi erau frânte de la manevrele de resuscitare, iar în stomacul spu s-au găsit doar urme de medicamente.
La 1,75m, Michael Jackson cântărea doar 50kg şi era "grav emaciat". Se pare că mânca o singură dată pe zi, foarte puţin.
Megastarul avea urme de ace pe şolduri, pe coapse şi pe umeri, în urma numeroaselor injecţii administrate. Pielea îi era plină de cicatrice, moştenirea apăsătoare a celor 13 operaţii estetice.
În stomac, legiştii au găsit urme vagi de mâncare, dar şi pastile parţial dizolvate, pe care le-a luat înaintea injecţiei care i-a oprit inima. Probele au fost trimise la examenele toxicologice.
M. Jackson îşi pierduse aproape tot părul, iar în momentul morţii purta perucă. O secţiune din scalp, deasupra urechii stângi, era netedă ca-n palmă. Probabil după accidentul din 1984, când părul i-a luat foc pe când filma o reclamă.
În timpul manevrelor de resuscitare, câteva coaste i-au fost rupte, iar în apropierea inimii s-au găsit urme de la 4 injecţii. Ar fi indicii ale unor încercări disperate de a-i pompa adrenalină direct în inimă, ca să o facă să bată. 3 dintre injecţii şi-ar fi atins ţinta, dar ar fi cauzat leziuni pe cord. A patra s-a lovit de o coastă.
Tot la autopsie s-au descoperit vânătăi ciudate pe genunchi şi pe tibii, precum şi tăieturi pe spate, care ar putea indica o căzătură recentă.
Faţa lui Michael era brăzdată de cicatricile operaţiilor estetice, în timp ce puntea nasului... dispăruse, iar partea dreaptă era aproape căzută.
Manevrele de resuscitare, masca de oxigen şi intubarea propriu-zisă au lăsat, la rândul lor, semne pe pielea starului.
Cât despre cancerul de piele de care se spune că suferea, tratamentul dăduse rezultate, iar celulele de pe pieptul lui Michael, se regeneraseră.
 
BaSaRaBeAnCa, nu citi/crede toate barfele! asteapta rezultate oficiale, pe site-uri serioase.
 
S-a cerut o a doua autopsie (au cerut-o părinţii lui Michael) dar eu cred că rezultatele vor fi la fel. Coastele, nasul şi ce mai are Jackson rupt acolo, dacă s-au rupt, rupte rămân. Cică cheltuia 50.000$ pe lună doar pt. medicamente. Şi-a făcut 13 operaţii, dintre care 7 doar la faţă. El singur şi-a chemat moartea. Asta e; îmi pare rău, dar (cred) medicul lui nu este vinovat. Oricum nu mai avea mult de trăit... Mânca doar o dată pe zi, şi atunci foarte puţin şi eu cred în asta (se vedea că era foarte slab). Sunt foarte multe de spus despre el. AM LUAT INFORMAŢIILE DE PE STIRI - Stirileprotv.ro. Mi se pare că acesta e un site destul de serios, nu?

D-zeu să-l ierte pe M.J. Îmi pare rău... :ploua::nuuu:
 
Dragă Arina, au apărut şi rezultatele celei de-a doua autopsii, dar nu fac decât să confirme ceea ce s-a descoperit la cea dintâi. Site-urile româneşti preiau informaţii din site-urile britanice, aşa că nu cred că au cum să mintă.
 
Eu cu Arina declaram ca Michael Jackson era sanatos tun, cu toate organele in stare functionala si potent sa mai faca copii durdulii !

Asa-i Arina?
 
:)Da, Otilia, era sănătos tun! Mânca bine, şi asta se vede... Avea 50 de kg la 1m 70 şi ceva. Pielea îi era sănătoasă (mai sănătoasă nici nu se putea!) şi lua medicamente fooooooooooaaaaarte rar! (cheltuia 50 000$ pt. ele pe lună) şi tot aşa... A fost un om care a urât cu desăvârşire operaţiile estetice (d-aia şi-a făcut tocmai 13; 7 dintre ele la faţă). Io ce să zic? Era un om în formă... La 50 ani părea un puşti de 18. Ce să mai... Putea să mai facă încă vreo 7 copii! Păcat că l-a luat D-zeu aşa devreme, doar era bine merçi, nu?:)
 
Ai uitat de parul bogat si unghiile tari !

Daca serios, eu l-am iubit.
Bolile nu ocolesc pe nimeni, iar operatiile plastice sunt a must pentru fiecare star, din pacate. Nu e primul, nu e ultimul si nu e unicul..insa, cel putin a lasat ceva omenirii, spre deoasebire de 99% de americani "sanatosi", grasi si inutili.
 
Cânta frumos, era OK. Unicul lucru pt. care îl urăsc e că şi-a distrus corpul cu operaţiile estetice care i-au provocat moartea. Nu zic, aproape toate star-urile îşi fac operaţii estetice, dar nu toţi îşi fac zeci de operaţii, aşa cum a procedat el. Îmi pare rău de el, căci a fost cam prostuţ, dar nu am ce face! ;-(
 
Au facut altii si mai multe operatii plastice, el insa a avut nenorocul de a da peste cele mai nereusite.
Referitor la prosti, din nou, e plina de prosti lumea care nu au ajuns unde a fost el. Deja pentru asta merita tot respectul, ca cu mintea lui infantila a reusit sa aduca la isterie si extaz milioane de oameni din toata lumea.
 
Spune-mi numele concret de operatii ale lui MJ, care au fost partile corpului operate si in ce ani si cu cea mai mare placere iti aduc exemple similare si vii.

Nu putem compara doar in baza numarului de operatii efectuate,nu?
 
eu recomand filmul asta [ame="http://www.youtube.com/watch?v=m7RDCDLLIm8&feature=related"]YouTube - Living with Michael Jackson (part 1/9) DVD Quality.[/ame] (asta e prima parte... gasiti in related celelalte 8 parti)
cititi si info din descriere.
parerea mea la fel e ca jurnalistul e un bou/pidar... deci sa se ignore "meditarile" lui. a venit cu anumite stereotipuri si incerca sa si le confirme. asta nu e open-mindness etc.
in film vedeti raspuns la de ce a devenit alb... s-a pomenit boala lui - vitiligo. dar si s-a adus ideea de - de ce albii au voie si e considerat normal sa se bronzeze pana sunt mai negri decat negri si un negru nu poate deveni alb, in special ca asta a fost cauzat de o boala, chiar mai multe.
el zice ca a facut 2 operatii plastice la nas... si iarasi, de ce atat de multe celebritati sunt acceptate cu operatiile lor si el nu? si la fel a zis el - nu el a fost ala care a inventat operatiile estetice la nas... pe langa asta a avut nenorocul de prima operatie nu tocmai reusita.

a fost un om sincer... cu multa dragoste pe care vroia sa o imparta cu lumea...
de ex... el a facut foarte mult, dar foarte mult, pentru copii defavorizati, din orfelinate (inclusiv in Romania).

presa e de cacat...si lumea in general e de cacat... si vrea sa creada si cauta sa-si demonstreze ca si ceilalti (exceptiile) sunt de cacat.

o problema (daca poate fi numita problema) a lui a fost faptul ca psihologic s-a retras in copilarie... pe care nu a avut-o, dar foarte mult si-a dorit-o.

a fost un om bun, pur si simplu.

eu sincer cred ca el nu a avut treaba cu pedofilia... era o situatia ca si cum prietenii ar sta intr-un pat, s-ar uita la un film, ar rade etc.
si pidarul de jurnalist ii zicea lui Michael jackson - da' cum asa, tu barbat de 44 de ani...?
eu jurnalistului - bai, esti bou? nu vezi ca stai de vorba cu un om special, care nu-ti seamana?

lumea e murdara... dar sunt si unele exceptii... si iata a pierdut una dinte exceptiile cele mai puternice.

p.s.: cand am invatat in SUA, anii 2001-2002, un prof (de gen masculin) imi zice... -- ce imi place despre europa de est e faptul ca un profesor si elev se pot cuprinde liber -- ... in sens ca apoi proful nu va fi considerat pedofil, maniac etc sau in general sa fie dat in judecata.
 
cat despre cauza mortii... sa asteptam rezultatele finale.

BaSaRaBeAnCa, "cifrele" pe care le dai sunt din presa romaneasca care face referire la alte surse decat cnn si bbc, de exemplu. pe cnn si bbc nu am gasit asemenea date. dar am auzit ca adica unele surse au putut face o copia a rezultatelor autopsiei si au facut publice datele si toate alte surse media ca idiotii au preluat info... ca a doua zi sa apara info ca de fapt copia rezultatelor autopsiei era un fake.

eu nu zic ca Michael Jackson nu lua painkillers...asta toti zic... e posibil ca supradoza de aceste medicamente sa-i fi provocat moartea.
si iata ce zice fosta lui sotie MySpace (am citit pe cnn ca ei au contactat personalul lu Lisa Marie Presley si ei au confirmat ca ea personal a scris pe blog)
 
si iata replica lui Michael Jackson la documentarul de mai sus
[ame="http://www.youtube.com/watch?v=xvhwWDCV9Bo&feature=related"]YouTube - Living with Michael Jackson, Take Two part 1[/ame]
 
si despre boala de piele.... foto!
[ame="http://www.youtube.com/watch?v=15TSEKXXIvI&feature=related"]YouTube - Michael Jackson and Vitiligo[/ame]
 
Back
Top