azi. mecanisme

jimosho

...aproape eu...
azi, la teatrul national m. eminescu, in sala-atelier v. cupcea

in cadrul atelierului de dramaturgie

grupul humanzone (hose pablo, daria vlas, andrei gamart, vadim vasiliu, corina ajder, alex cosmescu si vlad gatman) va invita la un event / performance / lectura publica

intitulata MECANISME

urmata de discutii despre cum vi s-a parut / ce e poezia acum / ce s-a schimbat in noi in urma a ceea ce am vazut / daca s-a schimbat ceva

va asteptam acolo

la ora 18.00

intrarea libera

drag mult
 
Ma intreb de ce nu ai afisat acest posting cu o jumatate de ora inainte sa inceapa eventu/happeningu/mecanismu sau cum se mai numeste orchestra aia poetica.

as fi venit si eu, sa vad mediocritatea defiliand in public. din pacate, nu am cum sa ajung. ar fi fain de tot daca cineva ar inregistra acest moment al noii generatii de poezie, ca sa-l poata vedea, mai tarziu, si cei care nu reusesc sa vina.

multumesc.
 
maestre, vorbesti cifrat. scrii in engleza si scrii ciudat. nu vrei sa si decriptezi mesajul?

eu vorbeam despre ceva, tu vad ca o dai repede in povete si sfaturi care imi aduc aminte de sentimentalismul ieftin american. dar ma opresc aici, ca nu-mi place sa zburd pe imashurile netarmuite ale imaginatiei. mie nu-mi place sa scriu din fotoliul relaxant al reveriei. sunt adeptul scaunului de lemn si a scrisului ascetic.

astept sa-mi spui ce se ascunde dincolo de propozitia asta talamba. mersiciaobaftaintoate
 
pana la urma, cu unele nuante, sunt de acord cu greenfox...e un act de decenta obligatorie sa anunti evenimentul cu cel putin cateva zile inainte. amani o intalnire, lasi ceva pentru alta data, in fine, e o chestie de previziune, timp si disponibilitate, ultima, daca nu este, trebuie creata si oricum cere timp...
 
pana la urma, e pacat ca nu avem in moldova un site care ar fi o agenda virtuala a evenimentelor culturale, din chisinau si toata tara, ceva de tipul agenda.md . acolo este ceva cultura dar e prinsa intre stiri politice si economice, si nu exista posibilitatea unor prezentari mai largi, cu poze, cu impresii, cum ar trebui sa se faca...
 
Back
Top