Back on track?

Si eu parca verificasem nush cand si uite ca viu acu!

Apropo, intrebarile CAPTCHA sunt beton!!
 
noi l-am readus online dar nu știm exact dacă o sa fie util sau o sa aibă ceva valoare in ziua de azi, in afara de posibila valoare nostalgica. Dacă cineva are ceva idee despre cum forumul ar putea prezenta interes in lumea de astăzi, va rog inspirați-ne.
 
noi l-am readus online dar nu știm exact dacă o sa fie util sau o sa aibă ceva valoare in ziua de azi, in afara de posibila valoare nostalgica. Dacă cineva are ceva idee despre cum forumul ar putea prezenta interes in lumea de astăzi, va rog inspirați-ne.

Fara o reformatare cu siguranta va fi doar o arhiva pentru vechii utilizatori. Probabil si-ar avea locul ca subforum, sau parte sociala, intr-un spatiu mai specializat. Care o fi specializarea? Intrebare de un milion.

Acum, nu stiu care sunt planurile voastre dune, a proprietarilor si cat aveti de gand sa investiti in asta. Data denumirea, eu as vedea un site despre Moldova, unde sa te duci, ce sa vezi, cu cine sa comunici, cu cine sa colaborezi, ce sa citesti, ce sa mananci... etc. Posibil asta ar fi un restart bun.

O alta posibilitate ar fi colaborarea in diaspora, poate chiar impartita pe tari. Cum sa te adaptezi, cum sa gasesti alti moldoveni in aceeasi tara, cum sa colaborezi si poate chiar sa faci afaceri.
 
Sint idei interesante, mersi. Cred ca noi am prefera "caretaker" in loc de proprietari :) sau cum zice madwolf "crypt keeper".

Daca inteleg corect, te referi si la posibilitatea ca moldova.net sa nu fie "forum" dar sa devina alt fel de site sau comunitate. E curios, si e drept ca forumurile defapt au fost pre-facebook, si probabil pre-blog, deci nu is cea mai moderna platforma pentru comunicatie. Insa nu stiu daca avem alta solutie pentru un spatiu de a discuta care sa ramina independent si sa nu fie legat de facebook sau alt big tech. Aici se pot explora alternativele, pe care eu inca nu le inteleg sau cunosc prea bine.

In termen de continut, ideile legate de moldova, si de disapora pot in sine sa fie idei bune pentru forumuri noi dar nu stiu daca in formatul curent, in lumea de azi unde toti is deja pe facebook, whatsapp, viber, etc mai este loc si pentru moldova.net - adica daca noi o sa atragem cumva lumea aici cind ei deja se ineaca in informatii pe alta platforma.
 
oooh, buna seara!
am gasit un link in e-mail in urma cu ceva luni, nu m-am riscat sa dau click, dar am scris moldova.net ca pe vremuri. ce vremuri!
 
Back
Top