Bazine de innot in Chisinau

whiteman

New Member
Bazine de inot in Chisinau

Salut.

Vreau sa merg la bazin dar mai intai as vrea sa stiu care e situatia lor. Ce fel de bazine sunt in Chisinau? Care sunt preturile? Cum sunt de curate si tot asa.

Va multumesc ;)
 
Vreau sa merg la bazin dar mai intai as vrea sa stiu care e situatia lor. Ce fel de bazine sunt in Chisinau? Care sunt preturile? Cum sunt de curate si tot asa.
 
Centru : dupa guvern 50 lei/ora . Apa curata,hlorata(din cale'afara uneori, ochelarii sunt obligatorii, si cusmulita daca vrei sa te mai bucuri de par), sapun/gel de dus/ "shliompats" (poti sa-i inchiriez pe loc pentru o suma simbolica de 3-5 lei) daca mergi, te-as sfatui sa o faci dupa orele 18, sau inainte de 09.00...
Palatul Sporturilor : 40 lei/ora . aceeasi poveste...

ar mai fi...eu am fost doar aici...prefer pe ala de dupa guvern...

salutari lui phelps ))
 
Eu frecventez bazinul la Palatul Sporturilor... am fost si la cel din centru dar nu se compara... cel din centru cind iesi din apa apoi te ustura mai si intr-un loc...o pereche de slipi nu iti ajung pe luna...se destrama.. in plus apa este tulbure si ce e mai rau ca pentru ei aSTA ESTE REGULA... iar in acesta de la vale de pticica apa este stravezie acum sa modernizat putin, sau schimbat dusurile.... iarna si pe timp posomorit apa in bazin ajunge si la +30C e o placere... plus mai ai si posibilitatea de a procura abonamente cu frecventa libera... ceva nou pe la noi... si alte oferte... este si ma ieftin decit cel din centru...
 
Stie cineva care-i treaba cu bazinul de la "manej", in ce stare este, pretul, sunt multi innotatori? Am fost pe acolo sa vad cu citiva ani in urma, era in reparatie.
 
sleduard spune-mi te rog unde se afla Palatul Sportului. Vreau si eu sa fregventez un bazin insa nici nu am ideie unde le pot gasi si care sunt de incredere.....Va multumesc anticipat!!!!
 
Back
Top