Castiga islamul daca personalitati ca Michael Jakson,Lady Diana au murit musulmani?

Re: Castiga islamul daca personalitati ca Michael Jakson,Lady Diana au murit musulman

sa sti ca ma tin umbra de tine...
de moldova nu ai de spus nimic?
de alte subiecte nu ai de spus nimic?
o ti ca o morisca cu islamul....
nu vezi ca s-a saturat lumea numai sa auda de el....
halal propaganda anti-islam mai faci....
 
Re: Castiga islamul daca personalitati ca Michael Jakson,Lady Diana au murit musulman

abbu;223169 said:
sa sti ca ma tin umbra de tine...
de moldova nu ai de spus nimic?
de alte subiecte nu ai de spus nimic?
o ti ca o morisca cu islamul....
nu vezi ca s-a saturat lumea numai sa auda de el....
halal propaganda anti-islam mai faci....

Daca tu esti "LUMEA"....m-as fi oprit demult.....insa esti doar de umplutura aici,habebty
 
Re: Castiga islamul daca personalitati ca Michael Jakson,Lady Diana au murit musulman

MJ si lady D au murit in credinta in care s-au nascut..
nici pomeneala de islam.
daca treceau la islam primeau sarcina sa explodeze un avion....nu era pacat de ei ???
 
Re: Castiga islamul daca personalitati ca Michael Jakson,Lady Diana au murit musulman

Subhan Allah (Dumnezeul Sublim), chiar azi ma gandeam la faptul daca oare oamenii celebri ce au primit Islamul ( http://en.wikipedia.org/wiki/Converts_to_Islam ) ifluenteaza cumva opinia publica si individuala a celor ce cauta adevarul si trebuie sa spun ca sunt deacord cu autorul articolului ca probabil nu influenteaza in mare masura. Poate si se gasesc oameni impresionabili ce sunt atrasi la Islam din cauza anumitor celebritati convertiti la Islam, eu unul cel putin inca nu am intalnit asa persoane. Parerea mea e ca cei mai multi oameni ajung la Islam dupa un drum lung de cautare a adevarului, si prin intalnirea cu oamenii piosi si credinciosi, observand purtarea lor cu alti oameni, manierele, credinta ferma si evlavie, si puterea de caracter.

Dar prima si ultima instanta este Allah, fara voia lui, chiar daca insasi Papa de la Roma ar accepta Islamul, nimeni nu se va lasa influentat, si insasi Papa de la Roma nu va accepta Islamul decat daca aceasta este voia lui Allah.
 
Re: Castiga islamul daca personalitati ca Michael Jakson,Lady Diana au murit musulman

Foarte adevarat,frate.Sunt perfect de-acord cu tine.
 
Re: Castiga islamul daca personalitati ca Michael Jakson,Lady Diana au murit musulman

"...Castiga islamul daca personalitati ca Michael Jakson,Lady Diana au murit musulmani? ..."
nu stiu ce castiga islamul dar daca au murit altii desigur au castigat....
 
Re: Castiga islamul daca personalitati ca Michael Jakson,Lady Diana au murit musulman

abbu;223178 said:
MJ si lady D
daca treceau la islam primeau sarcina sa explodeze un avion....nu era pacat de ei ???

Crezi ca rezolvi ceva cu rautati de genul asta?
 
Re: Castiga islamul daca personalitati ca Michael Jakson,Lady Diana au murit musulman

MoonaSdm;223190 said:
Foarte adevarat,frate.Sunt perfect de-acord cu tine.

interesant ca ii zici frate...
v-ati vorbit amandoi sa intrati aici la "lupta" ?
dupa umila mea parere o palestina -doua palestine....feminin

desi si una e prea mult daca e sa stam sa judecam....
 
Re: Castiga islamul daca personalitati ca Michael Jakson,Lady Diana au murit musulman

Nu depinde de MJ SAU DE LADY D......................
MJ in ultimii ani ai vietii lui,a trait in Dubai si a vazut ce este Islamul.
Mai ales ca societatea in care traise(U.S.A) Nu-l mai aprecia ca inainte...
Dragoste,intelegere,caldura,a primit din partea cui nu se astepta si de aceea s-a convertit la Islam.Fratele lui l-a invatat multe lucruri.Nu stim daca ar fi declarat public Sahada cati dintre fanii lui nu a fi intrat de a doua zi la Islam.
Cred insa ca e vorba de o mare de oameni.
 
Re: Castiga islamul daca personalitati ca Michael Jakson,Lady Diana au murit musulman

crezi...
ce nu face omul la dureri atroce,se duce si la dracu numai sa scape...daca-doamne fereste- ai avea asa ceva si ti-ar spune cineva ca apa sfintita ajuta...ce-ai face ??dar sincer, fara lugu...lugu...alah stie mai bine....

apropo...post usor sa ai...urare de la barbatul meu...care mi-a zis sa scriu la toti musulmanii cu care ma chatez..
anul asta a inceput iar sa posteasca, daca trece in a doua saptamana e record...orcum il ajut si eu, nu mai merg fara rochie prin casa....
 
Back
Top